Ринок IT-продукції в Украні за підсумками 2014 може скоротитися на 45% - IDC


Ринок IT-продукції в Украні за підсумками 2014 може скоротитися на 45% - IDC

IT-ринок України за підсумками 2014 року може скоротитися на 45% – до $1,61 млрд, тоді як на початку року прогнозувалося падіння на 25%, повідомив глава представництва IDC в Україні, Білорусі, Молдові, Грузії та Вірменії Володимир Поздняков.

Найбільше падіння, за його словами, демонструє сегмент IT-обладнання: його обсяг за підсумками року може скласти $1,223 млрд, скоротившись на 47%. Падіння сегмента IT-послуг може скласти 42% ($187 млн). Сегмент програмного забезпечення може зменшитися на 37% і складе $192 млн.

На думку аналітиків, єдиний сегмент, який за підсумками року продемонструє зростання, це сегмент “публічних хмар” (зростання на 40%). Однак його питома вага в загальному обсязі ринку залишається незначним – $8,1 млн.

Компанія пояснює падіння ринку в поточному році низкою факторів. По-перше, це втрата контролю українською владою над частиною території Донецької та Луганської областей, що прискорило падіння промвиробництва в країні. По-друге, це жорстка програма МВФ, яка обмежила уряд у витратах, а Національний банк – в прирості грошової маси. Також причинами падіння експерти називають надмірну девальвацію гривні за короткий період, довготривала криза ліквідності в банківському секторі.

Крім того, серед факторів називаються неприйнятні для бізнесу вартість і терміни банківських кредитів, скорочення фактичного обсягу працюючих кредитів і втрата контролю над економікою Криму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Ринок IT-продукції в Украні за підсумками 2014 може скоротитися на 45% - IDC» на Finance.ua - 2.9
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua