Зведений PMI єврозони виріс у грудні, перевищивши прогноз


Зведений PMI єврозони виріс у грудні, перевищивши прогноз

Зведений індекс менеджерів закупівель (PMI) 18 країн єврозони зріс у грудні на тлі збільшення активності, як у виробничому секторі, так і в сфері послуг, свідчать попередні дані дослідницької організації Markit Economics.

Значення зведеного індикатора збільшилося в цьому місяці до 51,7 пункту проти 51,1 пункту в листопаді. Експерти, опитані агентством Bloomberg, в середньому прогнозували підвищення показника до 51,5 пункту.

Значення індексу вище 50 пунктів свідчить про підвищення активності в економіці, нижче цього рівня – про її зниження.

Виробничий PMI єврозони збільшився до 50,8 пункту з 50,1 пункту при очікуваному підйомі до 50,5 пункту, індикатор сфери послуг зріс до 51,9 пункту з 51,1 пункту в листопаді (прогноз – 51,5 пункту).

Незважаючи на прискорення зростання в грудні, ділова активність в єврозоні залишається низькою на тлі ослаблення темпів її підйому в Німеччині, а також спаду у Франції.

Так, зведений PMI у Німеччині в цьому місяці скоротився до 51,4 пункту з 51,7 пункту в листопаді у зв’язку зі зниженням активності в сфері послуг (до 51,4 пункту з 52,1 пункту при прогнозі в 52,3 пункту), яке не змогло компенсувати зростання виробничої активності (до 51,2 пункту з 49,5 пункту при прогнозі в 50,3 пункту).

Опитані Bloomberg експерти в середньому чекали збільшення зведеного німецького PMI в грудні до 52,3 пункту.

Значення французьких PMI в грудні залишилися нижче 50 пунктів, що вказує на спад активності. Спад у виробничому секторі країни посилився в цьому місяці – PMI промсектора впав до 47,9 пункту з 48,4 пункту в листопаді, тоді як експерти очікували його підйому до 48,6 пункту.

Індикатор ділової активності в сфері послуг Франції збільшився до 49,8 пункту з 47,9 пункту при консенсус-прогнозі в 48,5 пункту, зведений PMI піднявся до 49,1 пункту з 47,9 пункту при середньому прогнозі ринку в 48,3 пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Зведений PMI єврозони виріс у грудні, перевищивши прогноз» на Finance.ua - 2.4
В Контексті Finance.ua