Суд прийняв рішення про ліквідацію "Харківметробуду"


Суд прийняв рішення про ліквідацію "Харківметробуду"

Господарський суд Харківської області постановою від 10 грудня 2014 прийняв рішення про припинення діяльності ПАТ “Харківметробуд” (Харків), щодо якого минулого року була введена процедура санації.

Як повідомило підприємство в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), термін дії ліквідаційної процедури встановлений до 10 грудня 2015 року, а ліквідатором призначено керуючу санацією “Харківметробуду” Оксану Кузнєцову.

“Активів емітента для розрахунків за його зобов’язання недостатньо”, – зазначено в повідомленні.

За даними “Харківметробуду”, згідно аудованої фінансової звітності до кінця 2012 року сума зобов’язань підприємства становила 29,13 млн грн, тоді як показники вартості чистих активів і власного капіталу були негативними (“мінус” 14,74 млн грн і 14,82 млн грн відповідно).

Нагадаємо, на початку жовтня 2013 в прес-службі прокуратури Харківської області заявили, що приватне підприємство шляхом звернення до Госпсуду Харківської області намагалося незаконно заволодіти будівлями “Харківметробуду” загальною площею більше 1,8 тис. кв. м в с. Затишшя (Харківський р-н).

При цьому, за даними прокуратури, ніяких правовстановлюючих документів на споруди або земельну ділянку під ними НП не надало, а суд, разом з тим, незаконно задовольнив вимоги ПП.

У зв’язку з цим прокуратура звернулася в Харківський апеляційний господарський суд, який скасував рішення суду першої інстанції і залишив право власності на будівлі за “Харківметробуду”, відзначили в прес-службі прокуратури Харківської області.

Госпсуд Харківської області рішенням від 29 серпня 2013 ввів до 29 лютого 2014 процедуру санації ПАТ “Харківметробуд”, зупинивши при цьому процедуру ліквідації підприємства і призначивши керівником санації Кузнецову.

При цьому санація передбачала інвестиції в основні засоби підприємства та обігові активи для ведення повноцінної господарської діяльності, оптимізацію організаційної структури та створення сучасної моделі управління компанією, а також продаж частини її майна та ліквідацію дебіторської заборгованості.

Раніше, 16 березня 2012 року, Госпсуд Харківської області порушив справу про банкрутство “Харківметробуду” і ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ініціатором порушення справи про банкрутство виступило саме підприємство.

ПАТ “Харківметробуд” (до 2012 року – ВАТ) створено в 1995 році на базі управління будівництва, заснованого в 1968 році для зведення Харківського метрополітену.

За даними підприємства, до кінця 2013 року протяжність трьох ліній Харківського метрополітену становила 38,3 км і налічувала 29 посадочних станцій.

Чистий збиток підприємства в 2013 році за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) збільшився в 1,6 рази в порівнянні з 2012 роком – до 5,33 млн грн, чистий дохід знизився на 6,1%, до 0,71 млн грн.

Чистий збиток підприємства в 2012 році по МСФО виріс на 22,2% в порівнянні з 2011 роком – до 3,26 млн грн, чистий дохід збільшився в 7,3 рази, до 0,76 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Суд прийняв рішення про ліквідацію "Харківметробуду"» на Finance.ua - 3.1
В Контексті Finance.ua