Україна та ЄБРР підписали угоду про кредит EUR150 млн на модернізацію ГТС


Україна та ЄБРР підписали угоду про кредит EUR150 млн на модернізацію ГТС

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та керуючий директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) з питань енергетики і природних ресурсів Ріккардо Пуліті підписали кредитну угоду на EUR150 млн, які будуть спрямовані на модернізацію газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, повідомила прес-служба ПАТ “Укртрансгаз “.

У церемонії ратифікацію фінансової угоди також взяв участь глава “Укртрансгазу” Ігор Прокопів, який спільно з Р.Пуліті підписав проектну угоду між ЄБРР і компанією.

“Це не тільки проект модернізації газотранспортної інфраструктури, а можливість сприяти повній прозорості енергетичного сектору України в цілому”, – наводяться в повідомленні слова представника ЄБРР.

“Реалізації даного проекту дозволить не тільки підвищити надійність та енергоефективність газотранспортної системи, але і зміцнить енергетичний суверенітет України”, – зазначив у свою чергу І.Прокопів.

Як повідомлялося, раніше кредит в EUR150 млн на цей проект виділив Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Відповідну угоду А.Яценюк і президент ЄІБ Вернер Хойер підписали 1 грудня в Києві.

Кабінет міністрів України 22 жовтня 2014 своїм розпорядженням залучення в ЄІБ та ЄБРР кредитних коштів на модернізацію “Уренгой-Помари-Ужгород”. Згідно з документом, ці кошти держава готова видати операторові ГТС “Укртрансгазу” для реалізації проекту у вигляді субкредиту під 2% річних від обраної та невиплаченої суми.

“Укртрансгаз”, 100% якого належить НАК “Нафтогаз України”, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи 142,5 млрд куб. м, Молдову – 3,5 млрд куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Україна та ЄБРР підписали угоду про кредит EUR150 млн на модернізацію ГТС» на Finance.ua - 2.3
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua