Урожай винограду в Україні в 2014 р. скоротився на 5,2%


Урожай винограду в Україні в 2014 р. скоротився на 5,2%

Асоціація “Виноградарі та винороби України” (АВВУ) оцінює врожай винограду в Україні (без урахування Криму) за підсумками 2014 р. в 401,2 тис. тонн, що на 5,2% менше, ніж в 2013 р.

Згідно з прес-релізом асоціації в п’ятницю, лідером по збору винограду залишається Одеська область з показником 237,8 тис. тонн.

Зниження врожаю відзначають в кожному виноградарському регіоні. У Миколаївській області серед причин погіршення результату називають пізні заморозки в квітні, грозові дощі в червні і повну відсутність дощів протягом трьох наступних місяців. Виноградні грона не змогли набрати потрібної ваги, а різкі коливання погодних умов призвели до інтенсивного розвитку хвороб і шкідників.

“Загалом, виноградарі задоволені отриманим результатом. Винороби зайняті налагодження каналів реалізації, зазначають, що сьогоднішня ситуація досить крихка і не дає можливості довгострокового планування затребуваності виноматеріалу”, – йдеться в повідомленні.

В асоціації уточнили, що дані про збір урожаю на півострові Крим відсутні.

Як повідомлялося з посиланням на дані Держстату, збір винограду в Україні в 2013 р. зріс на 26,2% і склав 575,4 тис. тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Урожай винограду в Україні в 2014 р. скоротився на 5,2%» на Finance.ua - 2.3
В Контексті Finance.ua