Тренд падіння нафти вийшов на новий психологічний рівень: WTI торгується нижче $60


Тренд падіння нафти вийшов на новий психологічний рівень: WTI торгується нижче $60

Ціни на нафту в п’ятницю продовжують зниження, оновлюючи мінімуми за п’ять років на очікуваннях, що найбільші виробники Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) будуть триматися за частку ринку, захищаючи її від сланцевих проектів в США.

Січневі ф’ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 9:01 МСК впали в ціні на $0,20 (0,31%) – до $63,48 за барель. До закриття ринку в четвер вартість ф’ючерсів опустилася на $0,56 (0,87%) і склала $63,68 за барель.

Ціна ф’ючерса на нафту WTI на січень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на $0,55 (0,92%) – до $59,40 за барель, раніше котирування опускалася до $58,96 за барель. За підсумками попередньої сесії контракт подешевшав на $0,99 (1,62%) – до $59,95 за барель, завершивши торги нижче $60 за барель вперше з весни 2009 року.

Ірак, який займає друге місце за обсягом поставок нафти в ОПЕК, оголосив, що його рішення збільшити дисконт на січневі поставки нафти в Азію не є підтвердженням цінової війни. Крім Іраку, ціни на поставки в Азію знизили в цьому місяці Саудівська Аравія і Кувейт, що зміцнило підозри ринку, що вони борються за частку ринку.

“Очевидно, що в контексті цінової війни Саудівської Аравії ознак відступу не передбачається, тому, схоже, що ціни на нафту продовжать падати, – заявив старший ринковий аналітик Price Futures Group Філ Флінн. – Уже пробитий рівень підтримки (WTI – ІФ) в $60 за барель, наступний проходить на позначці $58 “.

З початку тижня WTI впала майже на 10%, Brent – на 8,1%, з початку року ціни впали на 39% і 42% відповідно. Нафтовий ринок завершує в мінусі вже десятий тиждень поспіль.

За оцінками аналітиків і трейдерів, опитаних агентством Bloomberg, падіння цін продовжиться наступного тижня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Тренд падіння нафти вийшов на новий психологічний рівень: WTI торгується нижче $60» на Finance.ua - 3.2
В Контексті Finance.ua