Україні в наступному році необхідно додатково позичити у МВФ $15 млрд - Яценюк


Україні в наступному році необхідно додатково позичити у МВФ $15 млрд - Яценюк

Україні щоб уникнути дефолту в 2015 році необхідно залучити додаткову міжнародну фінансову допомогу до нинішньої, передбаченої програмою Міжнародного валютного фонду (МВФ), заявляє прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

“Ми в цілому отримали $9 млрд міжнародної фінансової допомоги від МВФ, Світового банку, інших міжнародних фінансових інституцій. $14 млрд віддали боргів і кредитів. На наступний рік додатково до цієї програми, яка передбачена МВФ (це не ми сказали, газета Financial Times написала) , необхідно $15 млрд “, – сказав він, представляючи програму діяльності уряду у Верховній Раді в четвер.

Прем’єр підкреслив, що без допомоги міжнародних партнерів України буде практично неможливо вийти з нинішньої важкої ситуації і відновити економічне зростання в 2016 році.

“Щоб не допустити дефолту, нам потрібна міжнародна донорська конференція”, – заявив прем’єр.

Рада директорів МВФ 30 квітня схвалила кредитну програму stand-by для України в обсязі $16,67млрд, розраховану на два роки, і виділила два транші – близько $4,6 млрд, а також погодилася з проханням Києва та об’єднав третій і четвертий транші з метою отримання їх у поточному році без зміни загального обсягу програми.

Глава МВФ Крістін Лагард 10 жовтня висловила думку, що для підтримки економіки України потрібні додаткові зовнішні кредити, які мають надійти з різних джерел, а не тільки від Фонду.

В даний час в Києві працює місія МВФ для підготовки виділення чергового траншу кредиту, на переговорах обговорюється також розширення програми.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Україні в наступному році необхідно додатково позичити у МВФ $15 млрд - Яценюк» на Finance.ua - 3.1
В Контексті Finance.ua