НБУ: слабка гривня - це підрив ресурсної бази банківської системи та її доларизація


НБУ: слабка гривня - це підрив ресурсної бази банківської системи та її доларизація

Рівень валютного курсу в Україні буде залежати від того, як будуть проходити реформи, чи повернуться в країну інвестори і чи почнуть рости обсяги депозитів у банківській системі.

Про це повідомляється на сторінці Національного банку України в соціальній мережі Facebook з посиланням на начальника управління валютних операцій і аналізу фінансових ринків НБУ Сергія Пономаренка.

Нацбанк нагадує, що перейшов від політики фіксованого валютного курсу до політики гнучкого, плаваючого курсу, тобто курс коливатиметься, але це не означає знецінення гривні.

«Безумовно, адміністративні заходи, які сьогодні застосовує Нацбанк, спрямовані на зниження тиску на гривню, мінімізацію руйнівного впливу панічних настроїв на банківську систему. Ці необхідні кроки покликані захистити нашу фінансову систему в тяжких умовах, викликаних зовнішньою агресією. Зараз той час, коли тільки ринкові методи не можуть бути ефективними, тому НБУ змушений приймати регуляторні обмеження, які створюють незручності для учасників ринку », – пояснив Пономаренко.

За його словами, банківська система зацікавлена в міцній гривні, оскільки слабка гривня призводить до погіршення фінансового стану позичальників, підриваючи їх можливості своєчасно обслуговувати кредити. Крім того, зазначив Пономаренко, слабка гривня – це підрив ресурсної бази банківської системи та її доларизація.

Як повідомлялося, політична невизначеність спровокувала девальвацію гривні, яка з початку року знецінилася до долара США майже в 2 рази.

Частка простроченої заборгованості за кредитами українських банків у січні-жовтні зросла на 3,8 п.п. – до 11,5% наданих кредитів, обсяг яких на 1 грудня склав 982,134 млрд грн.

Також продовжується відтік депозитів з банків. За січень-листопад загальний обсяг депозитів в українських банках у гривні знизився на 14,1% – до 362, 9 млрд грн, у валюті – на 29,6%, до 21,7 млрд дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ: слабка гривня - це підрив ресурсної бази банківської системи та її доларизація» на Finance.ua - 4.9
В Контексті Finance.ua