Попит на поставки нафти з ОПЕК в 2015 р. стане мінімальним за 12 років - прогноз


Попит на поставки нафти з ОПЕК в 2015 р. стане мінімальним за 12 років - прогноз

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) знизила прогноз попиту на нафту, що поставляється картелем, на 2015 рік на 300 тис. барелів на добу в порівнянні з очікуваним раніше показником, до 28,9 млн б/д, повідомляють ЗМІ з посиланням на грудневий прогноз організації.

Даний показник є мінімальним з 2003 року, при цьому прогноз припускає, що попит буде меншим від цільового обсягу видобутку ОПЕК приблизно на 1,1 б/д.

За даними аналітиків, в листопаді реальні темпи видобутку нафти 12-ма членами картелю знизилися на 390 тис. б/д з жовтня і склали 30,05 млн б/д.

Зокрема, видобуток нафти в Лівії впав минулого місяця до 248,3 тис. б/д з 638 тис. б/д місяцем раніше через припинення робіт на родовищі Sharara, раніше відзначило Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

Також очікується, що видобуток скоротився в Алжирі, Анголі, Кувейті, Катарі, ОАЕ і Саудівській Аравії, де середньодобовий обсяг зменшився на 60 тис. барелів.

ОПЕК вважає, що загальносвітовий попит в наступному році зросте на 1,2% – до 92,26 млн б/д, що на 70 тис. Б/д нижче попереднього прогнозу.

Крім того, у звіті організації йдеться, що сукупні запаси нафти в розвинених економіках в жовтні становили 2,7 млрд барелів, що на 15 млн барелів вище середнього значення за останні 5 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Попит на поставки нафти з ОПЕК в 2015 р. стане мінімальним за 12 років - прогноз» на Finance.ua - 2.9
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua