Створено унікальну камеру, здатну вести зйомку зі швидкістю 100 мільярдів кадрів в секунду


Група вчених з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі створила камеру, здатну вести зйомку зі швидкістю 100 мільярдів знімків в секунду, що дає пристрою можливість вловити рух променя світла. Про це повідомляє портал Geek Times. Стаття, присвячена розробці американських вчених, була опублікована в журналі Nature.

За словами керівника дослідницької групи Ліхонга Ванга, завдяки новій камері вчені зможуть в буквальному сенсі побачити світловий імпульс “в польоті”. Ванг також висловив надію на те, що винахід його команди допоможе досягти нових висот у науці і зробити важливі відкриття.

Головним елементом системи є мікродзеркальний цифровий пристрій, який схожий за розмірами з невеликою монетою. Це пристрій вміщує більше мільйона мікроскопічних дзеркал (розмір кожного дзеркала менше 7 мікронів). Пучок світла передається лінзами через довгу трубку на мікродзеркальний пристрій, що кодує зображення, відображаючи промінь світла в світлороздільник, після чого фотони потрапляють в проріз камери.

Потім фотони перетворюються в електрони, розділяючись двома електродами. Напруга на електродах зростає, і в результаті електрони потрапляють на різні позиції в різний час. Наприкінці дані передаються на пристрій із зарядним зв’язком, для передачі на ПК. Комп’ютер аналізує отриману інформацію і формує зображення. Час одного циклу зйомки складає 5 наносекунд.

Дослідники вважають, що розроблена ними камера може знайти застосування в різних областях. Наприклад, її можна буде використовувати для наочної демонстрації протікання хіміко-біологічних реакцій з використанням флуоресцентних протеїнів чи для обробки зображень, які одержують орбітальні телескопи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Створено унікальну камеру, здатну вести зйомку зі швидкістю 100 мільярдів кадрів в секунду» на Finance.ua - 2.4
В Контексті Finance.ua