S&P знизило рейтинги Італії - вже до BBB/A-2


S&P знизило рейтинги Італії - вже до BBB/A-2

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s знизило довгострокові і короткострокові рейтинги Італії в іноземній і національній валюті до “BBB-/A-3” з “BBB/A-2”, повідомляється в прес-релізі агентства.

Прогноз по довгострокових рейтингах – “стабільний”.

Зниження рейтингів відображає слабку динаміку ВВП Італії та погіршення конкурентоспроможності економіки, що негативно позначається на стійкості держборгу країни, наголошується в повідомленні S&P.

Згідно з прогнозом S&P, економіка Італії вийде з рецесії на початку 2015 року, проте темпи зростання ВВП в наступному році складуть лише близько 0,2% (попередній прогноз передбачав зростання на 1,1%).

Агентство погіршило прогнози реального і номінального зростання ВВП Італії на період з 2014 по 2017 рік відповідно до 0,5% з 1% і до 1,2% з 1,9%, зазначивши, що стійко низька інфляція і складне ділове середовище продовжують чинити тиск на перспективи економіки країни.

“Ми очікуємо, що держборг Італії досягне 2256 млрд євро до кінця 2017 року, що на 80 млрд євро вище рівня, прогнозованого нами в червні”, – йдеться в прес-релізі.

Показник держборгу Італії, за оцінками S & P, на кінець 2017 року вище рівня 2014 на 4,9%.

“Відповідно до наших критеріїв, настільки істотне збільшення держборгу одночасно з стійко низькими темпами зростання економіки країни та її погіршилася конкурентоспроможністю не відповідають рейтингам категорії” BBB “, – наголошується в повідомленні S & P.

“Стабільний” прогноз по довгострокових рейтингах Італії відображає очікування аналітиків, що уряд країни буде поступово реалізовувати всеосяжні структурні і бюджетні реформи, які в перспективі підтримають економічне зростання.

“Ми також припускаємо, що монетарна політика Європейського центрального банку (ЄЦБ) продовжить підтримувати нормалізацію інфляції в Італії та її ключових торговельних партнерів в єврозоні”, – йдеться в повідомленні S & P.

Згідно листопадовим прогнозами Єврокомісії, ВВП Італії в 2014 році скоротиться на 0,4%, в 2015 році – зросте на 0,6%, в 2016 – на 1,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «S&P знизило рейтинги Італії - вже до BBB/A-2» на Finance.ua - 2.2
В Контексті Finance.ua