Генпрокуратура провела обшуки в "Енергоатомі", Східному ГЗК і "Центренерго"


Генпрокуратура провела обшуки в "Енергоатомі", Східному ГЗК і "Центренерго"

Генеральна прокуратура України вранці 4 грудня почала обшуки в трьох підприємствах паливно-енергетичного комплексу – НАЕК “Енергоатом”, СхідГЗК і “Центренерго”.

Як повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” у прес-службі “Енергоатому”, обшуки проведені в дирекції генкомпанії, а також в її відокремлених підрозділах – “Атомремонтсервіс”, “Атомкомплект” та “Науково-технічний центр”. Зокрема, проведена виїмка документів взаємодії між “Енергоатомом” з більш ніж 250 підприємствами, у тому числі з ВАТТВЕЛ”, Wеstіnghоusе Еlесtrіс Sweden АВ, ТОВКПМГ Аудит”, ТОВ “Грант Торнтон Легіс” та ін.

За даними директора центру зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК Ілони Заєць, підставою для обшуків є кримінальне провадження, відкрите влітку 2014 року і стосується розслідування договірної діяльності компанії в 2012-2013 рр.

І.Заяц також нагадала, що 9-10 вересня у приміщенні дирекції НАЕК Генпрокуратура спільно з ГУБОЗом вже проводила обшук з цього провадження.

“У ході того обшуку в кабінеті президента компанії були вилучені виключно презентаційні матеріали ВАТ” Харківський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут “Енергопроект” – з фотографіями приміщень, діаграмами динаміки зростання заробітної плати, сплати податків і т. П. Саме цей інститут є проектантом Запорізької та Южно-Української АЕС, які територіально ближче всього до зони АТО “, – сказала вона.

За словами І.Заяц, під час обшуку вилучено більшість фінансово-економічних документів і договорів, які в цілому не стосуються зазначеного в постанові кримінального провадження. “Серед інших інтерес правоохоронців викликали договори з Westinghouse і ТВЕЛом – компаніями, які постачають на українські АЕС ядерне паливо. Звичайно, кримінальне провадження, згідно з яким проходив обшук, не має ніякого відношення цих аспектів діяльності компанії”, – підкреслила вона.

Представник “Енергоатому” акцентувала увагу на тому, що за вилученими у вересні 2014 року документам досі не прийняте будь-яке процесуальне рішення.

У НАЕК також звертають увагу на той факт, що вилучення більшості договірних та фінансових документів перешкоджає компанії не тільки здійснювати нормальну поточну роботу, зокрема, проводити своєчасні і в стислі терміни ремонти на енергоблоках, але і вести антикорупційну роботу.

При цьому, зазначають в “Енергоатомі”, обшуки проводилися в свавільній формі, з істотним порушенням чинного законодавства, оскільки вилучалися документи, не вказані судовій постанові.

За словами директора центру взаємодії з органами влади НАЕК Олега Поліщука, зупинка одного атомного блоку вже призвела до суттєвого дефіциту електроенергії в ситуації, коли теплові станції не можуть забезпечити необхідну видачу потужності через дефіцит вугілля або знищення потужностей, розташованих знаходяться в зоні АТО. “Навіщо в таких умовах здійснювати тиск на енергетичні компанії, тим більше на ті, які самі хочуть співпрацювати з силовими органами з метою знищення корупції на власному підприємстві”, – резюмував він.

“Енергоатом” є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Люстрація
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Генпрокуратура провела обшуки в "Енергоатомі", Східному ГЗК і "Центренерго"» на Finance.ua - 2.7
В Контексті Finance.ua