Банкіри пропонують продовжити дію постанови НБУ про обмеження санкцій до банків - за порушення економічних нормативів


Банкіри пропонують продовжити дію постанови НБУ про обмеження санкцій до банків - за порушення економічних нормативів

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) пропонує Національному банку України (НБУ) продовжити до 1 січня 2016 року дію Постанови №529 від 26 серпня 2014 року. Про це йдеться в листі НАБУ на адресу регулятора, яке ініціював Комітет з питань регуляторної політики і нагляду.

Нагадаємо, що зазначеним документом регулятор передбачив тимчасове (до 1 січня 2015 року) незастосування заходів впливу до банків за порушення економічних нормативів, лімітів загальної (довгої /короткої) відкритої валютної позиції через зростання курсу іноземних валют до національної валюти України, ситуацію в Криму , проведення антитерористичної операції в окремих регіонах Донецькій і Луганській областях.

Серед іншого, Комітет ініціював виключити з Постанови обмеження стосовно: а) заборони кредитування інсайдерів; б) відкриття відокремлених підрозділів; в) скасування необхідності розподіляти портфель відповідно з датами укладення договорів до 6 лютого 2014 року і після, тому що коливання курсу іноземних валют були непередбачуваними.

Як зазначив Голова Комітету Артур Загородников: «Продовження зазначених норм є необхідним кроком для подальшого забезпечення стабільної діяльності банків України».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ НАБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Банкіри пропонують продовжити дію постанови НБУ про обмеження санкцій до банків - за порушення економічних нормативів» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua