Пізня розплата: Великобританія погасить борги часів Першої світової війни в березні 2015р в повному обсязі


Пізня розплата: Великобританія погасить борги часів Першої світової війни в березні 2015р в повному обсязі

Великобританія погасить свої борги часів Першої світової війни в повному обсязі, заявив міністр фінансів Джордж Осборн.

Міністерство фінансів виплатить 1,9 млрд фунтів стерлінгів ($ 2,9 млрд), що залишилися, 9 березня 2015.

Боргові папери, які можна простежити до часів Першої світової війни, на даний момент знаходяться на руках 120 тис. інвесторів.

Облігації військової позики були випущені в 1932 році тодішнім міністром фінансів Невіллом Чемберленом для рефінансування зобов’язань за більш раннімми серіями державних паперів.

Ставка за облігаціями, випущеними в роки Першої світової війни, становила 5%. Облігації 1932 пропонували більш низьку прибутковість – 3,5%.

За останні 67 років уряд вперше погашає подібні облігації. Згідно з даними британського відділу з управління боргом, з 1917 року уряд виплатив 5,5 млрд фунтів стерлінгів ($ 8,640 млрд) у вигляді одних лише відсотків за безстроковими облігаціями військової позики.

Наприкінці жовтня британський Мінфін уже повідомляв про погашення до 1 лютого 2015 частини консолідованого боргу в сумі 218 млн фунтів стерлінгів (майже $ 350 млн), випущеного в 1927 році для рефінансування облігацій військової позики 1917 року. У 1917 році ці безстрокові папери продавалися під гаслом “Якщо ви не можете боротися, інвестуйте в держоблігації”. Ставка купона за ними становить 4% річних.

В даний час в обігу знаходяться “вічні” папери восьми випусків на суму понад 2 млрд фунтів стерлінгів, які Великобританія використовувала для фінансування, зокрема, наполеонівських воєн 1800-1815 рр. і Кримської війни 1853-56 рр.

Британський уряд також заявляє, що розгляне питання погашення ряду інших антикварних казначейських паперів. Деякі з цих зобов’язань сягають ще до XVIII століття.

Так, в 1853 році Вільям Гладстон випустив облігації для консолідації статутного капіталу “Компанії південних морів” (South Sea Company), заснованої в 1711 році. Компанія зазнала краху в 1720 році, залишивши величезні борги.

Процентні ставки в розвинених країнах зараз знаходяться на вкрай низькому рівні, завдяки чому британське міністерство фінансів зможе фінансувати погашення облігацій Першої світової війни випуском нових облігацій з набагато більш низькою ставкою. За деякими оцінками, це дозволить уряду заощадити близько 30 млн фунтів стерлінгів на рік на виплату відсотків по цих облігаціях.

За словами міністра фінансів Дж.Осборна, “Британія може пишатися. Ми, нарешті, зможемо розплатитися з боргами часів Першої світової війни”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Пізня розплата: Великобританія погасить борги часів Першої світової війни в березні 2015р в повному обсязі» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua