Європу чекає десятиліття млявого зростання, а Китай продовжить успішно досягати цілей - глава JPMorgan


Європу чекає десятиліття млявого зростання, а Китай продовжить успішно досягати цілей - глава JPMorgan

Європу чекає десятиліття млявого зростання ВВП через складнощі з реалізацією економічних реформ, тоді як Китай продовжить успішно досягати короткострокових економічних цілей, прогнозує глава JPMorgan Chase & Co. Джеймі Даймон.

“Європі буде складно, – заявив він, виступаючи на конференції у Вашингтоні, організованій виданням Politico. – Країни єврозони стикаються з тими ж самими структурними проблемами, що й інші держави, однак тут йдеться про 17 країн, і рішення цих структурних проблем має бути погоджено 17 парламентами, а також Брюсселем “.

На думку Дж.Даймон, єврозону чекають роки “недостатнього” економічного зростання.

Схожі побоювання висловлював минулого місяця і міністр фінансів США Джейкоб Лью, який закликав Європу вжити заходів, щоб уникнути “втраченого десятиліття” для економіки, повідомляє агентство Bloomberg.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) на чолі з Маріо Драгі в четвер проведе останнє в 2014 році засідання, на якому, як очікується, обговорить нові інструменти стимулювання економіки.

Ситуація в Європі контрастує з ситуацією в США, яку Дж.Даймон назвав “світлою плямою”, а також в КНР, влада якої вживають заходів для стимулювання зростання.

“Дії китайської влади дуже розумні, – зазначив він. – Їм добре дається макрокерування і під силу досягти короткострокових орієнтирів економічного зростання, що сприятливо позначиться і на всіх інших”.

У той же час в країні досі процвітає корупція, відсутня прозорість, необхідна демократизація режиму, додав Дж.Даймон.

Темпи підйому ВВП КНР цього року можуть виявитися мінімальними з 1990 року, і, за даними джерел, китайська влада обговорює можливість зниження цільового орієнтиру зростання в 2015 році з встановлених на цей рік 7,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Європу чекає десятиліття млявого зростання, а Китай продовжить успішно досягати цілей - глава JPMorgan» на Finance.ua - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua