ЄС виділив 500 млн євро допомоги Україні - для "заохочення важливих структурних реформ"


ЄС виділив 500 млн євро допомоги Україні - для "заохочення важливих структурних реформ"

Як повідомила прес-служба Єврокомісії, в середу ЄК передала Україні EUR500 млн – другий транш у рамках другої програми макрофінансової допомоги, загальна сума якої становить EUR1 млрд.
У прес-службі зазначили, що метою програм макрофінансової допомоги є фінансова підтримка України з заохоченням важливих структурних реформ, спрямованих на поліпшення управління та економічне зростання з одночасною гармонізацією законодавства до стандартів ЄС.

Програми макрофінансової допомоги, зокрема, підтримують реформи у сфері управління державними фінансами, боротьбу з корупцією, реформи з сфері торгівлі та оподаткування, енергетичному та фінансовому секторах.

Гроші для виплати України були залучені Єврокомісією на фінансових ринках. В цілому ЄК розмістила 15-річні євробонди під 1,363% річних. Гроші були передані в борг України на тих же умовах.

Як повідомлялося, дві діючі програми макрофінансової допомоги для України припускають загальну допомогу в EUR1,61 млрд.

20 травня цього року Єврокомісія перерахувала Києву EUR100 млн у рамках першої програми допомоги, 17 червня – EUR500 млн у рамках другої програми допомоги і 12 листопада – EUR260 млн у рамках першої програми допомоги. Ще EUR250 млн у рамках першої програми макрофінансової допомоги, як очікується, будуть перераховані Києву навесні 2015 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «ЄС виділив 500 млн євро допомоги Україні - для "заохочення важливих структурних реформ"» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua