Зростання ВВП Австралії в III кварталі не виправдало очікувань


Зростання ВВП Австралії в III кварталі не виправдало очікувань

Темпи зростання ВВП Австралії в третьому кварталі 2014 не виправдали очікувань у зв’язку з падінням цін на сировину, а також скороченням обсягу інвестицій в гірничодобувний сектор.

Австралійський ВВП в липні-вересні збільшився на 0,3% щодо попереднього кварталу і на 2,7% в порівнянні з третім кварталом 2013 року, говориться у звіті уряду країни.

Аналітики в середньому очікували підвищення першого показника на 0,7%, другого – на 3,1%.

У другому кварталі ВВП Австралії виріс на 0,5% відносно січня-березня і на 2,7% в річному вираженні.

Більш слабкий, ніж очікувалося, підйом ВВП в минулому кварталі обумовлений високим курсом австралійського долара, спадом інвестицій в гірничодобувний сектор країни, а також зниженням цін на експортовані Австралією сировинні товари, відзначають експерти.

При цьому вони очікують поглиблення спаду в сировинному секторі в 2015 році у зв’язку із завершенням низки великих проектів у сфері природного газу.

Курс австралійського долара різко впав після публікації даних про ВВП, вперше більш ніж за чотири роки опустившись нижче позначки в $0,84.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Зростання ВВП Австралії в III кварталі не виправдало очікувань» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua