Право Нацбанку на інтервенції на міжбанку закріплено законом - НБУ про нібито "відкриття кримінальної справи проти Гонтарєвої"


Право Нацбанку на інтервенції на міжбанку закріплено законом - НБУ про нібито "відкриття кримінальної справи проти Гонтарєвої"

Право Нацбанку на інтервенції на міжбанку закріплено законом і суворо регламентовано процедурами НБУ, прокоментували в центробанку у вівторок інформацію про судове рішення відкрити кримінальне провадження для розслідування окремих подібних операцій.

У прес-службі регулятора агентству уточнили, що на даний момент жодного звернення від правоохоронних чи судових органів за судовим розслідування Національний банк України і персонально його глава не отримували.

“По суті обвинувачення: покупка і продаж валюти на міжбанку в залежності від кон’юнктури ринку є прямою професійною функцією Національного банку, при цьому всі процедури НБУ суворо регламентовані”, – підкреслили в Нацбанку.

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація про те, що столичний суд зобов’язав прокуратуру Києва відкрити кримінальне провадження щодо голови НБУ В.Гонтарєвої за підозрою у зловживанні владою або службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди.

За даними ЗМІ, В.Гонтарєвої інкримінується ст. 364 Кримінального кодексу: зловживання владою або службовим становищем з метою отримання будь-якої неправомірної вигоди для себе чи іншої фізичної або юридичної особи, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби. Йдеться про кілька операцій у серпні цього року з купівлі-продажу валюти на міжбанку, в яких НБУ продавав валют на 19 коп./$ 1 дешевше, ніж потім її купував.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Право Нацбанку на інтервенції на міжбанку закріплено законом - НБУ про нібито "відкриття кримінальної справи проти Гонтарєвої"» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua