Стартова вартість ліцензії на 3G складе 2,7 млрд грн, конкурс може бути оголошено 9 грудня


Стартова вартість ліцензії на 3G складе 2,7 млрд грн, конкурс може бути оголошено 9 грудня

В остаточному тексті умов тендеру, схваленому Кабінетом міністрів, вартість однієї ліцензії в стандарті UMTS (3G) складе 2,7 млрд грн, конкурс, швидше за все, буде оголошено 9 грудня, повідомив співрозмовник в Національній комісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Раніше прийняті комісією умови тендеру припускали вартість ліцензії 2,443 млрд грн, проте, за словами співрозмовника агентства, пізніше НКРЗІ внесла зміни в документ на прохання уряду і збільшила вартість ліцензії.

На наступне засідання НКРЗІ, яке заплановане на 9 грудні, має бути винесене питання про оголошення конкурсу. Однак це може відбутися і раніше на позаплановому засіданні, припустив співрозмовник агентства.

Відповідно до закону “Про телекомунікації”, якщо конкурс буде оголошений 9 грудня, підведення його підсумків має відбутися в першій половині лютого 2015 року.

Як повідомлялося, 1 грудня на урядовому сайті оприлюднено розпорядження Кабміну №1181 від 5 листопада “Про погодження умов тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології” Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS) “у смугах радіочастот 1920-1935 / 2110-2125, 1950-1965 / 2140-2155, 1965-1980 / 2155-2170 Мгц “.

На тендер будуть виставлені три ліцензії зі стартовою ціною 2,7 млрд грн. Вартість конверсії, яка буде здійснюватися за рахунок операторів, складе 1,6 млрд грн, при цьому передбачається, що вона може змінюватися залежно від інфляції.

Перший етап проведення конверсії займе 23 місяці, другий етап буде тривати 18 місяців, третій – 17 місяців. Оплата конверсії буде проводитися пропорційно кількості лотів в рівних пропорціях і на рівних умовах.

Питання про впровадження технологій зв’язку третього покоління є найактуальнішим на українському ринку мобільного зв’язку вже більше п’яти років. Влада України робила спробу провести тендер на отримання ліцензій 3G в 2009 році, проте ініціатива не увінчалася успіхом. Тоді заявки на участь у конкурсі подавали “Київстар”, “МТС-Україна” і “Астеліт”. На даний момент єдиною ліцензією на UMTS володіє “дочка” найбільшого оператора “Укртелеком” – ТОВ “ТриМоб” (входить в холдинг СКМ бізнесмена Ріната Ахметова).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Рейтинг популярності матеріалу «Стартова вартість ліцензії на 3G складе 2,7 млрд грн, конкурс може бути оголошено 9 грудня» на Finance.ua - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua