НБУ надасть Фонду гарантування вкладів фінансування майже на 10 млрд грн


НБУ надасть Фонду гарантування вкладів фінансування майже на 10 млрд грн

Національний банк вирішив надати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб фінансування на 9,95 млрд гривень у грудні поточного року. Про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарєва.

“Держава зобов’язується повністю фінансувати Фонд і виділяє кошти в міру потреби. Це можна зробити як за рахунок коштів уряду, так і за рахунок кредитів НБУ. На сьогоднішній день Фонд отримав від НБУ кредит на суму 10,2 млрд гривень. Протягом грудня поточного року НБУ профінансує Фонд у розмірі 9,950 млрд гривень для розрахунку з вкладниками банків, які були віднесені до категорії неплатоспроможних, включаючи VAB – банк і CityCommerce Bank “, – сказала вона.

Гонтарєва додала, що Нацбанк активно працює зі Світовим банком, який цього року вже виділив 500 млн доларів спеціально для ФГВФО – витратити ці кошти можна тільки на Фонд.

Вона підкреслила, що НБУ ніколи б не передав який-небудь банк до Фонду, якби не мав можливості фондування ФГВФО.

Тому всі виплати будуть проведені в установленому законом порядку і необхідному обсязі.

Як повідомляло агентство, активи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в жовтні знизилися на 1,7%, або на 193 млн гривень з 11,061 млрд гривень до 10,868 млрд (станом на 1 листопада).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ надасть Фонду гарантування вкладів фінансування майже на 10 млрд грн» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua