Темпи зростання китайської економіки сповільняться в 2015 році до 7,2% - прогноз Банку Китаю


Темпи зростання китайської економіки сповільняться в 2015 році до 7,2% - прогноз Банку Китаю

Темпи зростання китайської економіки сповільняться в 2015 році до 7,2%, повідомляється в доповіді Банку Китаю (Bank of China).

“Уряд КНР швидше за все встановить планку темпів зростання ВВП на наступний рік на рівні 7%. З цієї причини китайська влада може піти на ряд стимулюючих заходів, включаючи введення податкових пільг і 1-2 рази знизити норму обов’язкового резервування з метою стимулювання економічного зростання”, – наголошується в документі.

При цьому експерти Банку Китаю дають більш оптимістичний прогноз і вважають, що навіть при “збереженні надвиробництва в ряді галузей темпи зростання ВВП Китаю в 2015 році складуть не менше 7,2%”. Цьому сприятимуть бурхливий розвиток сфери послуг, електронної комерції, а також інтернет-технологій, пояснюється в доповіді.

Згідно з їхніми прогнозами, за підсумками поточного року темпи зростання ВВП КНР складуть 7,4%.

У Китаї відбувається поступове уповільнення темпів зростання національної економіки. Так, в 2010 році цей показник був на рівні 10,4%, в 2011 році – 9,2%, а в 2012 році – 7,8%. За підсумками 2013 темпи зростання економіки Китаю сповільнилися до 7,7%.

Нагадаємо, в червні МВФ прогнозував зростання ВВП Китаю в 2014 році на рівні 7,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Темпи зростання китайської економіки сповільняться в 2015 році до 7,2% - прогноз Банку Китаю» на Finance.ua - 2.2
В Контексті Finance.ua