Інфляція в Японії сповільнилася в жовтні 3-й місяць поспіль, спад роздрібних продажів перевершив прогнози


Інфляція в Японії сповільнилася в жовтні 3-й місяць поспіль, спад роздрібних продажів перевершив прогнози

Інфляція в Японії в жовтні сповільнилася за підсумками третього місяця поспіль, роздрібні продажі знизилися.

Згідно з офіційними даними, інфляція без урахування свіжих продуктів харчування – індикатор, для якого Банк Японії встановив цільовий показник в 2%, минулого місяця склала 2,9% в річному вираженні проти 3% у вересні.

Консенсус-прогноз експертів для цього показника також передбачав зростання на 2,9%.

Без урахування наслідків підвищеного в квітні податку на споживання жовтнева інфляція склала 0,9%, що є мінімальним показником за 12 місяців. У вересні цей показник склав 1%.

Загальний показник інфляції в Японії в жовтні зафіксовано на рівні 2,9% проти 3,2% місяцем раніше, аналітики в середньому прогнозували інфляцію на рівні 3%.

Зниження темпів інфляції відображає падіння цін на нафту, а також слабкий внутрішній попит, і ставить під сумнів зусилля Банку Японії в досягненні цільового показника.

Зростання споживчих цін без урахування продуктів харчування та енергоносіїв сповільнилося до 2,2% з 2,3% у вересні, що збіглося з очікуваннями економістів.

Роздрібні продажі в Японії минулого місяця скоротилися на 1,4% після підвищення на 2,8% у вересні. Експерти в середньому очікували значно більш слабкого зниження продажів – на 0,5%.

Обсяг роздрібної торгівлі зріс на 1,4%, як і прогнозувалося.

Безробіття в країні скоротилося в жовтні до 3,5% з 3,6%, аналітики не очікували його зменшення.

Між тим, обсяг промислового виробництва в країні несподівано збільшився на 0,2% відносно вересня, хоча очікувалося його зниження на 0,6%.

Падіння промвиробництва порівняно з жовтнем 2013 р. склало 1% при прогнозованому ринком падінні на 1,7%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Інфляція в Японії сповільнилася в жовтні 3-й місяць поспіль, спад роздрібних продажів перевершив прогнози» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua