Росія, Саудівська Аравія, Венесуела і Мексика не домовилися про зниження нафтовидобутку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія, Саудівська Аравія, Венесуела і Мексика не домовилися про зниження нафтовидобутку

Енергетика
2327
Засідання відбулося за два дні до зустрічі міністрів країн-експортерів нафти (ОПЕК), на якому належить домовитися про заходи щодо запобігання подальшого зниження ціни на нафту.
Представники Росії, Саудівської Аравії, Венесуели і Мексики домовилися про регулярні зустрічі та моніторингу нафтових цін в ході перших переговорів у чотирибічному форматі, проте не погодили спільну позицію з приводу необхідності скорочення видобутку, повідомляє Прайм.
Зустріч з участю міністра енергетики РФ Олександра Новака і глави “Роснафти” Ігоря Сечіна пройшла в закритому режимі в готелі Hayatt у Відні. Учасники зустрічі відмовилися від оприлюднення спільної заяви за її підсумками. Заяви для преси зробили “Роснефть” і міністр закордонних справ Венесуели Рафаель Рамірес.
“За своєю динамікою поточний масштаб падіння цін на нафту в історичній ретроспективі відповідає прояву світової економічної кризи. Проте світова економіка і попит на нафту зростають. Також на ринку відсутня критичний дисбаланс попиту і пропозиції”, – йдеться в заяві “Роснафти” за підсумками зустрічі.
Засідання відбулося у вівторок, за два дні до зустрічі міністрів країн-експортерів нафти (ОПЕК), на якому належить домовитися про заходи щодо запобігання подальшого зниження ціни на нафту, яка вже впала на 27% в 2014 році через появу нових центрів видобутку.
Нова група об’єднує двох найбільших експортерів нафти, Росію і Саудівську Аравію, прихильника скорочення видобутку Венесуелу і Мексику, яка не входить в ОПЕК. Сторони домовилися про подальші чотиристоронні консультації один раз в квартал, створивши новий формат для обговорення ціни на нафту, який дозволить залучити в процес вироблення рішень країни, що не входять в ОПЕК.
У заяві “Роснефть” посилається на різні умови для скорочення видобутку серед виробників нафти, що унеможливлює швидку зміну рівня видобутку в Росії, проте попереджає, що країна здатна зробити “заходи структурного характеру з наслідками в середньостроковому і довгостроковому періоді”.
Рамірес за підсумками зустрічі заявив журналістам, що сторони обговорювали зниження рівня видобутку, проте не прийшли до конкретних рішень. Він заявив, що Венесуела вважає ціну 100 доларів за барель справедливою, а поточні ціни занадто низькими. Міністр нафти Саудівської Аравії Алі ібн Ібрагім ан-Нуаймі і міністр енергетики Мексики Педро Хоакін Колдвелл відмовилися від заяв.
Багато спостерігачів очікували від Росії виявлення готовність знизити рівень видобутку в разі якщо країни ОПЕК зроблять те ж саме. Однак Сечин заявив в інтерв’ю агентству Bloomberg за підсумками зустрічі, що навіть падіння ціни на нафту в 60 доларів за барель не змусить Росію знижувати рівень видобутку. Ціна в 60 доларів за барель робить нерентабельними проекти сланцевої нафти в США.
Частка країн ОПЕК та інших виробників нафти падає завдяки зростанню видобутку сланцевої нафти в США. У зв’язку з цим багато аналітиків підозрюють Саудівську Аравію в навмисній політиці зниження цін на нафту з метою зупинити розвиток проектів з видобутку в США. Інша теорія, навпаки, передбачає спільні дії США і Саудівської Аравії з метою обмеження інтересів Росії та Ірану.
За матеріалами:
Прайм
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас