Нова ера: понад 50 країн домовилися про скасування банківської таємниці - заради боротьби з офшорами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нова ера: понад 50 країн домовилися про скасування банківської таємниці - заради боротьби з офшорами

Світ
3546
На проведеному в Берліні 28 і 29 жовтня 7-му Глобальному форумі з прозорості та обміну інформацією в податкових цілях представники 51 країни підписали угоду, що передбачає щорічний автоматичний обмін даними про рахунки нерезидентів.
Уперше такий обмін відбудеться у вересні 2017 за підсумками 2016 фіскального року.
“Банківська таємниця в своїй колишній формі вже застаріла. Вона більше не вписується в епоху, коли громадяни, натиснувши кнопку в інтернеті, можуть переміщати свої гроші по всьому світу”, – проголосив господар конференції, міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. Він запевняє, що з введенням нового механізму ухилення від податків стане набагато важче.
“Це гігантський крок до того, щоб податкові оазиси перестали існувати”, – зазначив у бесіді з DW Ахім Просс, який очолює відділ податкової політики Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Новий стандарт ОЕСР зобов’язує держави запитувати у місцевих банків інформацію про рахунки нерезидентів та автоматично переправляти її в податкові органи тих держав, в яких ці іноземці проживають, дотримуючись при цьому, природно, законів про захист особистих даних. Передачі підлягає, насамперед, ім’я та податковий номер власника рахунку, а також інформація, що стосується вкладів процентного доходу, дивідендів, доходів від продажу активів і певних видів страховок. Надавати таку інформацію зобов’язані не тільки банки, але і всякого роду фінансові компанії, інвестиційні фонди і трасти, які займаються довірчим управлінням капіталу.
Берлінську угоду про автоматичний обмін інформацією підписали всі країни ЄС, включаючи Люксембург, який всіляко прагне позбутися іміджу податкового оазису, а також, наприклад, такий європейський офшор, як Ліхтенштейн. Водночас деякі країни, формально що не приєдналися до угоди, готові, проте, виконувати її положення.
Це, перш за все, США, що прийняли в 2010 році “Закон про оподаткування іноземних рахунків” (FATCA), концепція якого значною мірою лягла в основу нового стандарту ОЕСР, а також Китай і Швейцарія. Всього ж, за даними міністерства фінансів Німеччини, в автоматичному обміні податковою інформацією готові брати участь майже шість десятків країн.
Це, зокрема, Ізраїль і Ісландія, Туреччина і Саудівська Аравія, Сінгапур і Японія, Аргентина, Бразилія та Колумбія, Південна Африка, Австралія і Нова Зеландія. А також практично всі володіння Британської корони, які спеціалізуються на фінансових послугах, включаючи Гернсі, Джерсі, Мен, Бермудські і Кайманові острови.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас