Правозахисники закликали Європу "легалізувати" 600 тис. осіб без громадянства — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Правозахисники закликали Європу "легалізувати" 600 тис. осіб без громадянства

Світ
1493
Міжнародна організація Європейська мережа по безгромадянству (ЄМБ) закликала європейські країни вирішити питання про правовий статус людей без громадянства (апатридів), яких в Європі налічується близько 600 тисяч.
Особи без громадянства, які не визнаються як громадян жодної країни, позбавлені основних прав, які більшість людей приймають як належне. Вони не можуть працювати, не мають доступу до системи охорони здоров’я та навіть не можуть одружитися. Як зазначають правозахисники, часто в кінцевому підсумку вони опиняються на вулиці або в місцях довгострокового утримання мігрантів, і дуже вразливі для експлуатації.
“Занадто довго Європа дозволяла особам без громадянства існувати як “юридичні примари”, чиї права порушуються і які не мають доступу до правосуддя. Настав час розв’язати цю проблему раз і назавжди”, – заявив Кріс Неш, директор ЕСБ в Європі.
Європейська мережа по безгромадянству (ЄМБ) є альянсом громадянського суспільства з 53 організацій-членів в більш ніж 30 країнах, націлених на боротьбу з безгромадянством в Європі. У вівторок. 14 жовтня, ця організація закликала європейські країни дозволити людям без громадянства узаконити їх присутність на території країн, де вони проживають.
У зв’язку з величезною кількістю осіб без громадянства в Європі, ЄМБ закликає всі європейські держави приєднатися до Конвенції про статус апатридів 1954 року до кінця 2014 року, а також, щоб всі європейські держави без діючої процедури визначення статусу осіб без громадянства взяли на себе зобов’язання вжити протягом 2014 року необхідних заходів для введення такої процедури до кінця 2016 року.
В даний час лише у восьми країнах Європи діє процедура визначення статусу осіб без громадянства – Великобританії, Угорщини, Іспанії, Грузії, Молдові, Латвії, Франції та Італії. Більшість європейських країн, в тому числі Україна, ратифікували Конвенцію про статус апатридів 1954 року народження, однак Естонія, Кіпр, Мальта і Польща як і раніше цього не зробили.
В цілому у світі налічується 10 млн людей без громадянства. Масштабні випадки безгромадянства часто виникають внаслідок правонаступництва держав, як, наприклад, після розпаду Радянського Союзу, коли багато колишніх радянських громадян не отримали громадянства нових незалежних держав. Серйозною причиною безгромадянства є також етнічна і гендерна дискримінація в законодавстві, політиці чи правозастосовній практиці в сфері громадянства. Це може проявлятися в масовому позбавленні громадянства певної етнічної групи або встановлення обмежень на
право жінок передавати громадянство своїм дітям. Крім того, безгромадянство може виникати через прогалини або відсутність гарантій щодо запобігання безгромадянства в законодавстві або прийнятому політичному курсі в сфері громадянства, при народженні або на наступних етапах життя, або внаслідок колізії законів про громадянство двох або декількох держав. Адміністративні перешкоди в отриманні документів, що засвідчують особу, або документів про громадянство, що виникають в міграційному контексті, також збільшують число осіб, що мають проблему безгромадянства.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас