0 800 307 555
0 800 307 555

Україна оскаржить рішення арбітражу про повернення 11 млрд куб. м газу RosUkrEnergo


Україна оскаржить рішення арбітражу про повернення 11 млрд куб. м газу RosUkrEnergo

Україна має намір заперечити рішення суду, згідно з яким вона повернула швейцарському газовому трейдеру RosUkrEnergo (RUE) 11 млрд куб. м газу, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

“Це питання розглядає прокуратура”, – сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

Міністр висловив побоювання щодо можливої ліквідації RosUkrEnergo.

Як повідомлялося, міжнародний арбітражний трибунал у Стокгольмі 8 червня 2010 зобов’язав НАК “Нафтогаз України” повернути RUE 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд куб. м газу. У свою чергу НАК повернула RUE 12,1 млрд куб. м газу, купивши необхідний для цього обсяг у російського “Газпрому” за ціною $ 230 за 1 тис. куб. м.

Трейдер RosUkrEnergo був створений влітку 2004 року російським ВАТ “Газпром” і Centragas Holding AG на паритетних засадах. Власниками Centragas Holding AG виступали український бізнесмен Дмитро Фірташ (90%) і Іван Фурсін (10%). RUE у 2006-2008 роках виступала монопольним постачальником природного газу в Україну.

У липні 2014 року “Газпром” і Centragas Holding прийняли рішення про ліквідацію RUE.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua