НБУ монетизував ОВДП "Нафтогазу України" ще на 13 млрд грн


НБУ монетизував ОВДП "Нафтогазу України" ще на 13 млрд грн

Національний банк України (НБУ) 21 серпня збільшив портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на 13 млрд грн – тепер до 236,8 млрд грн. Згідно з інформацією на офіційному веб-сайті НБУ, одночасно портфель облігацій у власності українських компаній, які не є банками, скоротився на 12 млрд грн, зменшившись до 15,9 млрд грн.

Крім того, сумарний обсяг ОВДП в обігу виріс на 2,6 млрд грн, портфель банків – на 1 млрд грн, а нерезидентів – на 0,6 млрд грн.

З урахуванням того, що Мінфін повідомив про випуск 20 серпня третього траншу ПДВ-облігацій на 1 млрд грн на адресу підприємств, ці дані свідчать про завершення монетизації Нацбанком держоблігацій, отриманих НАК “Нафтогаз України” в рахунок капіталізації від уряду, так як інших таких великих власників державних паперів серед українських компаній немає. В цілому за три дні (з 19 по 21 серпня) НБУ викупив у “Нафтогазу” ОВДП на суму близько 42 млрд грн, або близько $ 3,2 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua