Бюджету терміново потрібні гроші: Мінфін сьогодні проведе позапланове розміщення 3-річних ОВДП


Бюджету терміново потрібні гроші: Мінфін сьогодні проведе позапланове розміщення 3-річних ОВДП

Міністерство фінансів України призначило на п’ятницю позаплановий аукціон з первинного розміщення трирічних облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). Мінфін не уточнює причин проведення аукціону, однак на семи планових аукціонах у вівторок і четвер йому вдалося продати облігацій лише на 300 млн грн.

Тижнем раніше НБУ також провів позаплановий аукціон, на який виставив 2,7-річні облігації, і завдяки підвищеній до 18,98% річних ставці залучив понад 2 млрд грн. Як пізніше уточнили прем’єр Арсеній Яценюк і міністр фінансів Олександр Шлапак, ці облігації через Deutsche Bank придбав іноземний інвестор.

За словами міністра фінансів, він вклав у них близько $ 150 млн і планував докупити облігації ще на $ 100 млн. Згідно з даними Держказначейства, з початку року по 18 серпня державні запозичення склали 118,08 млрд грн (у тому числі внутрішні – 64,71 млрд грн ) при плані на січень-серпень 177,96 млрд грн.

За цей же період Україна направила в рахунок обслуговування держборгу 25,96 млрд грн (у тому числі внутрішнього – 17,95 млрд грн) при плані на вісім місяців 28,84 млрд грн, в рахунок погашення – 56,97 млрд грн (в т. ч. внутрішнього – 38,4 млрд грн) при плані 78,62 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua