НБУ: від сьогодні ринок електронних грошей діятиме за новими правилами


НБУ: від сьогодні ринок електронних грошей діятиме за новими правилами

Сьогодні, 25 липня, набрала чинності Постанова Правління Національного банку України № 378 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань здійснення операцій з електронними грошима”, повідомляється на сайті НБУ.

Наводимо це повідомлення нижче.

“Цим документом приведено порядок здійснення операцій з електронними грошима до вимог вітчизняного законодавства та норм Європейського Союзу. Так вимоги Положення про електронні гроші в Україні, приведено у відповідність до статті 15 Закону, статті 47 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, а також до норм законодавства ЄС.

Статтею 15 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” (далі – Закон) надано визначення поняття “електронні гроші”, яке відповідає вимогам законодавства Європейського Союзу. Це поняття визначено як одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов’язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі.

Зазначаємо, що електронні гроші є попередньо оплаченим платіжним продуктом, який не потребує відкриття користувачем рахунку в банку. Вони є зручним інструментом для здійснення розрахунків невеликими сумами і разом з цим користувач, використовуючи його, не відвідує банк.

Відповідно до вимог статті 15 Закону порядок здійснення операцій з електронними грошима визначається нормативно-правовими актами Національного банку України.

Постановою:

установлено перелік фінансових послуг, які банк – емітент електронних грошей (далі – емітент) має право надавати своїм клієнтам (крім банків) укладаючи агентські договори з юридичними особами;

уточнено вимоги до агентів, які на підставі договорів, укладених з емітентом, мають право надавати відповідні послуги;

зобов’язано емітента надавати Національному банку інформацію про комерційних агентів;

скасовано норму щодо обов’язкової наявності чипів на наперед оплачених картках багатоцільового використання;

встановлено суму готівкових коштів, яку фізична особа може отримати через платіжний пристрій в обмін на електронні гроші з використанням наперед оплаченої картки багатоцільового використання. Ця сума становить до 500 гривень на день та не більше 4 000 гривень протягом одного місяця;

встановлено суму електронних грошей, яку користувачі – фізичні особи мають право переказувати іншим користувачам – фізичним особам з використанням наперед оплачених карток багатоцільового використання – до 500 гривень на день та не більше 4 000 гривень протягом одного місяця;

визначено суму, на яку користувачі мають право використовувати електронні гроші для здійснення розрахунків за допомогою електронного пристрою, який поповнюється і перебуває в розпорядженні користувача, – до 35 000 гривень протягом календарного року. До розрахунку цієї суми не включаються електронні гроші, погашені через операційну касу емітента на вимогу користувача протягом календарного року.

Встановлена Постановою загальна сума електронних грошей, на яку можуть здійснюватися операції протягом календарного року, відповідає вимогам законодавства ЄС. Мова йде про Директиву 2009/110/ЄС Європейського Парламенту та Ради про започаткування та здійснення діяльності установами – емітентами електронних грошей та пруденційний нагляд за ними, що вносить зміни до Директиви 2005/60/ЄС та 2006/48/ЄС, та скасовує Директиву 2000/46/ЄС, а також Директиву 2005/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради про запобігання використанню фінансової системи з метою відмивання коштів та фінансування тероризму.

Зазначені обмеження не стосуються клієнтів банків, які мають поточний рахунок у банку, і за допомогою платіжних карток ініціюють переказ коштів з нього та/або ініціюють отримання готівки через платіжний пристрій.

Документ опубліковано у сьогоднішньому випуску “Офіційного вісника України” (№ 57) та на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.”

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua