"Укрзалізниця" очікує триразового зростання інвестицій в результаті реформування


"Укрзалізниця" очікує триразового зростання інвестицій в результаті реформування

Державна адміністрація залізничного транспорту України (“Укрзалізниця”) в результаті реформування очікує зростання інвестицій в галузь в три рази з існуючих 7,5 до 26,5 млрд грн на рік, повідомила прес-служба “Укрзалізниці” з посиланням на її главу Бориса Остапюка.

“Все це дасть можливість приступити, нарешті, до масштабного технічного переоснащення галузі, оновити рухомий склад за допомогою сучасної техніки, насамперед, вітчизняного виробництва”, – зазначив Б.Остапюк.

За словами гендиректора “Укрзалізниці”, міжнародні фінансові інститути зацікавлені в інвестуванні коштів у великі інфраструктурні проекти, такі як електрифікація і “розшивання” вузьких місць.

“Умовою з боку банкірів якраз було створення акціонерного товариства”, – уточнив голова Держадміністрації.

Крім того, як зазначив Б.Остапюк, перехід від територіальної системи управління до вертикально інтегрованої за основними видами діяльності дозволить істотно поліпшити ефективність виробничих процесів, бо в такому випадку по кожному з господарств (вантажні перевезення, інфраструктура, тяга, пасажирські перевезення та ін.) буде сформований чіткий баланс і звітність.

Говорячи про основні завдання реформування, голова адміністрації повідомив, що через п’ять місяців має бути створено нову юридичну особу ПАТ “Українська залізниця”, і вже утворено центральну комісію з інвентаризації “Укрзалізниці”, державних підприємств і установ залізничного транспорту загального користування та відповідні комісії з реорганізації і до кінця серпня буде проведено інвентаризацію майна підприємств з метою формування статутного капіталу акціонерного товариства.

Наступний крок – проведення незалежної оцінки. Буде здійснено відбір компанії на тендерних засадах. Потім, за результатами проведеної роботи, комісія з утаорення ПАТ “Українська залізниця” підготує зведений акт оцінки майнового комплексу АТ “Укрзалізниця”, зведений перелік і передавальний акт, буде визначено розмір статутного капіталу та розроблено проект статуту товариства.

“Сьогодні ми задекларували рух в європейському напрямку. Розвиток ринку залізничних перевезень в країнах ЄС регулюється низкою директив, які вимагають забезпечити функціонування залізниць, які будуть незалежними від органів влади”, – зазначив Б.Остапюк.

Крім того, за його словами, “Укрзалізниця” докладе всіх зусиль, щоб у ході структурних змін зберегти трудовий колектив галузі.

“Будемо людей переучувати і працевлаштовувати на іншу роботу, але в межах залізниці. І якщо десь якісь вивільнення і відбудуться, то це буде лише природна плинність персоналу: хто вийде на пенсію, хто змінить роботу. А там, де відбуватимуться структурні зміни, то це більше пов’язано не з реформуванням, а з тим, що обсяги роботи в галузі скоротилися, де відбувається оптимізація після впровадження сучасних технологій”, – підкреслив Б.Остапюк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua