Шведська Agrokultura може продати активи в Україні


Шведська Agrokultura може продати активи в Україні

Шведська агрокомпанія з активами в Україні та Росії Agrokultura AB, вивчаючи можливості максимізації вартості бізнесу, допускає продаж активів в Україні.

“Вивчаючи стратегічні альтернативи для бізнесу в Україні та Росії, в тому числі зіставляючи вартість окремих активів, що діють в рамках бізнесу Agrokultura, з їх вартістю для зовнішнього покупця, компанія допускає продаж деяких неключових активів. Це дозволить сфокусувати діяльність на підвищенні врожайності та оптимізації внутрішніх процесів. Крім того, це сприяє реалізації раніше заявленої програми зниження витрат бізнесу Agrokultura”, – наголошується в повідомленні веб-сайті компанії.

У зв’язку з цим рада директорів компанії має намір скликати позачергові збори акціонерів, на яких очікує отримати схвалення на випуск до 20 млн 991,342 нових акцій Agrokultura без права першочергового викупу.

Дата позачергових зборів буде оголошена найближчим часом. Інші деталі емісії компанія не уточнює.

Крім цього, Agrokultura повідомила про отримання повідомлення від її найбільшого акціонера про укладення ним угоди поза ринком про продаж свого пакету неназваному покупцеві за ціною 3,75 шведських крон за акцію ($0,5465 за шт.). При цьому в компанії відзначили, що хоча запропонована ціна за акцію вище ринкового курсу, однак нижче балансової вартості бізнесу станом на кінець 2013 року – 6,8 шведських крон за акцію.

Компанія також отримала непідтверджені дані про те, що цей же покупець нині придивляється і до інших активів в Україні, які також має намір консолідувати допомогою позабіржових угод.

Шведська агрокомпанія Agrokultura (раніше Alpcot Agro) зареєстрована в 2006 році, володіє активами в Україні та Росії.

Влітку 2013 року Agrokultura оголосила про плани в рамках раціоналізації витрат скоротити земельний банк в Україні на 24,8 тис. га – до приблизно 65 тис. га.

Компанія має намір сфокусуватися на обробці земель в західних областях України (Івано-Франківська, Тернопільська, Львівська), відмовившись від ділянок у Криму, Полтавській, Хмельницькій, Житомирській, Рівненській областях.

За її розрахунками продаж активів дозволить економити $1,6 млн на рік, що також включає витрати на сплату земельного податку та орендної плати за землю.

Акції Agrokultura обертаються на фондовій біржі NASDAQ OMX First North. Курс цінних паперів у вівторок до 15:55 кв знизився на 0,6% – до 3,75 шведських крон за шт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua