Популярність юаня у світовій торгівлі стрімко збільшується - він вже обігнав швейцарський франк


Популярність юаня у світовій торгівлі стрімко збільшується - він вже обігнав швейцарський франк

Обсяги використання китайської валюти ростуть рекордними темпами, навіть незважаючи на обмеження національного регулятора.

Згідно з даними Інституту міжнародних фінансів (Institute of International Finance) за минулий рік обсяги використання юаня зросли вдвічі. У результаті китайська валюта стала більш “популярна”, ніж гонконгський і сінгапурський долари. Більш того, за юанем залишився навіть швейцарський франк, який займає шосте місце серед найбільш використовуваних валют світу.

У міжнародній торгівлі цілком панує долар США, проте юань за підсумками минулого року зайняв другий рядок. Більш того, китайська валюта стала дев’ятою за обсягами торгів на світових валютних ринках, обсяг зріс з $34 млрд в 2010 р. до $120 млрд в 2013 р.

Згідно з даними дослідження банку HSBC всі сім країн, опитаних за два роки, заявили про збільшення юаня в своїх розрахунках. Цікаво, що найактивнішими користувачами китайської валюти стали Німеччина, США і Гонконг.

Серед опитаних німецьких компаній у минулому році всього 9% використовували юань, а цього року цифра виросла відразу до 28%. У Гонконгу таких вже більше половини – 58%, але зростання менш скромний, що й не дивно, оскільки Гонконг має безпосереднє відношення до самого Китаю.

Двозначне зростання компаній, які вдаються до розрахунки в юанях, зафіксований в США. Торік таких підприємств було 9%, а зараз вже 18%. Навіть в Америці, яка всіма правдами і неправдами оберігає свій найцінніший актив – долар, і там бізнес поступово переходить на китайську валюту.

Ще одним активним користувачем юаня стала Франція – 26% компаній. У країні опитування проводилося тільки цього року, але в цілому результат не повинен нікого дивувати. Буквально днями французи в особі політиків і представників бізнесу закликали до скорочення частки долара в міжнародних розрахунках, а глава Банку Франції Крістіан Нойєр навіть розповів про щільному співробітництві з Банком Китаю з питання використання національних валют у своїх розрахунках.

Ще більш успішним для китайської валюти повинен стати рік наступний. Згідно з даними HSBC зараз 22% світових компаній використовують юань при розрахунках з партнерами, і 60% з них мають намір в 2015 р. наростити обсяги таких платежів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua