Зарубіжні інвестори готові вкласти в купівлю ПДВ-облігацій $300-400 млн - експерт


Зарубіжні інвестори готові вкласти в купівлю ПДВ-облігацій $300-400 млн - експерт

Іноземні інвестори готові купувати українські облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), емітовані для відшкодування сум податку на додану вартість (ПДВ), близько $300-400 млн, вважає керуючий директор групи “Інвестиційний Капітал Україна” (ICU, Київ) Костянтин Стеценко.

“Очікується, що зазначені облігації будуть емітовані до кінця липня. Якщо підприємства (одержувачі облігацій – ІФ) захочуть реалізувати їх на вторинному ринку, ми бачимо попит на цінні папери меншою мірою з боку локальних банків і більшою – іноземних інвесторів. Останні готові вже в найближчі місяць-два інвестувати в облігації близько $300-400 млн”, – сказав він під час прес-ланчу у вівторок.

Водночас К.Стеценко поки не готовий спрогнозувати, за якою ціною інвестори зацікавлені купувати ПДВ-облігації.

“Як тільки відбудуться перші угоди, ринок сформує свою ціну. Не виключено, що на старті дисконт складе приблизно 25% з різницею в кілька відсотків залежно від динаміки попиту і бажання великих одержувачів облігацій або відразу виставляти їх на продаж паперів, або поки притримати”, – пояснив експерт.

В цілому К.Стеценко вважає, що випуск ПДВ-облігацій позитивно позначиться на економіці України. “Ринок отримає новий інструмент, з яким можна працювати: банки отримають інструментарій для кредитування і заміни застав на ПДВ-облігації, бізнес отримає обігові кошти. Крім того, Україна може отримати надходження валюти від іноземних інвесторів”, – резюмував К.Стеценко.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 18 червня на підставі інформації Міндоходів про результати інвентаризації задекларованого до відшкодування на 1 січня 2014 року, але не відшкодованого ПДВ, встановив граничний обсяг випуску ОВДП для відшкодування сум ПДВ, в сумі 7 млрд грн.

Згідно з програмою співпраці з МВФ, ПДВ-облігаціями може бути оформлений борг з відшкодування ПДВ на 1 січня 2014 року, а сумарний обсяг їх випуску не перевищить 16,7 млрд грн.

Облігації, що амортизуються, випускаються терміном на п’ять років під облікову ставку Нацбанку (з 15 квітня 9,5% річних – ІФ). Купон виплачується раз на півроку разом з амортизацією 10% основної суми. Номінальна вартість бездокументарних облігацій становить 1 тис. грн.

Обсяг випусків ПДВ-облігацій визначає Міністерство фінансів в затверджених Кабінетом міністрів межах відповідно до реєстрів інвентаризації платників ПДВ. Кожен випуск буде оформлятися глобальним сертифікатом.

Уряд 21 травня доручив Міндоходів у двотижневий термін надати Мінфіну матеріали інвентаризації сум ПДВ для підготовки рішення Кабміну про граничний обсяг випуску облігацій.

Крім цього, Міндоходів у двомісячний термін має подати Мінфіну реєстрів інвентаризації вже з урахуванням заяв платників ПДВ про оформлення боргу перед ними облігаціями. Відшкодування ПДВ облігаціями буде проходити на підставі таких заяв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua