В Україні хочуть ввести механізм конвертації боргу банків перед НБУ - у субборг або цінні папери


В Україні хочуть ввести механізм конвертації боргу банків перед НБУ - у субборг або цінні папери

Верховній Раді пропонують ввести зміни до закону про Національний банк України (НБУ), передбачивши можливість конвертації боргу банків перед НБУ в субординований борг або цінні папери.

Відповідна ініціатива закріплена в законопроекті № 4215, ініціатором якого виступив голова підкомітету з питань фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмивання незаконних доходів, регулювання та застосування фінансових санкцій Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Іван Фурсін (депутатська група “Суверенна європейська Україна”).

“У разі неможливості комерційним банком вчасно повернути кошти виділені, як рефінансування, НБУ має право конвертувати заборгованість в субординований борг комерційного банку та/або викуп цінних паперів комерційного банку (у тому числі, акції облігації)”, – зазначено в законопроекті.

За пояснювальною запискою до законопроекту, впровадження такого механізму знизить негативні наслідки політичної та економічної кризи в Україні і дозволить банкам відновити кредитування реального сектора економіки.

У пояснювальній записці також зазначається, що через складну політичну ситуацію в Україні у банківській сфері відбувся значний відтік депозитів: протягом лютого-червня обсяг депозитів зменшився на 86,5 млрд грн, що змусило в свою чергу НБУ виділити комерційним банкам рефінансування на таку ж суму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua