Борг українців за іпотечними кредитами в іноземній валюті сягнув 46 млрд гривень


Борг українців за іпотечними кредитами в іноземній валюті сягнув 46 млрд гривень

Сума боргу за договорами про іпотечні кредити в іноземній валюті становить 46 млрд грн, повідомляється на сайті Національного банку України. Всього таких договорів 87,1 тис.

“За попередніми даними, кількість договорів за іпотечними кредитами в іноземній валюті становить 87,1 тис. шт., загальна сума боргу за ними – 46,4 млрд грн. Кількість договорів за іпотечними житловими кредитами в іноземній валюті становить 64,2 тис. шт., загальна сума боргу за ними – 26,4 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

При цьому, за даними регулятора, середня вартість одного кредиту становить близько $45,5 тис. і $35 тис. відповідно.

Нагадаємо, 3 червня 2014 року Верховна Рада прийняла Закон “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті”.

Відповідно до закону, відчуженню не підлягають квартири площею до 140 кв. м, будинку – до 250 кв. м, в яких прописаний позичальник або поручитель, якщо ця нерухомість є основним місцем проживання позичальника.

Мораторій буде діяти доти, поки не набуде чинності закон, який регулює питання переведення в гривню непогашеної основної суми заборгованості.

Відповідний законопроект має бути розроблений протягом двох тижнів з дня набрання чинності мораторію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua