Підтримка МВФ, фінансова допомога міжнародного співтовариства і рішучі дії НБУ сприятливо впливають на економіку України - ПриватБанк — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підтримка МВФ, фінансова допомога міжнародного співтовариства і рішучі дії НБУ сприятливо впливають на економіку України - ПриватБанк

Валюта
6089
Найближчим часом банкіри очікують зміцнення курсу гривні до долара і євро завдяки підтримці МВФ, Світового банку, Єврокомісії та інших міжнародних організацій, а також завдяки активним діям, вжитим Національним банком. Про це повідомив голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет. За його словами, виконання основних вимог МВФ для отримання багатомільярдної фінансової підтримки забезпечить приплив валюти на внутрішній ринок і відкриє шлях до подальших економічних реформ.
Крім того, банкіри відзначають, що важливим фактором для зміцнення гривні також є рішучі дії НБУ з видавлювання з ринку банків, які займалися “сірими” операціями з відмивання грошей. Усунення спекулятивного навантаження і боротьба з конвертаційними центрами сприятливо позначаться на економіці країни.
“Незважаючи на жорсткий пресинг щодо керівництва Нацбанку з боку представників так званих “смітників”, банків, займалися не обслуговуванням клієнтів, а конвертацією тіньових капіталів, кваліфіковані дії регулятора на ринку дозволили закласти фундамент для здорового росту економіки, – зазначив керівник найбільшого українського банку. – Активна позиція стосовно спекулянтів створює передумови для зміцнення курсу гривні не адміністративними, а ринковими методами”.
На думку Олександра Дубілета, перехід на ринкові механізми визначення валютного курсу в Україні вже дає свої позитивні результати. В результаті припинення адміністративного тиску на ринок багато підприємств-експортерів змогли відновити виробництво і поставки на зовнішні ринки і вже почали заводити валюту в Україну.
“Останні роки курс долара штучно утримувався, що створювало у звичайних громадян ілюзію стабільності, а насправді негативно впливало на економіку і виробництво, – вважає Олександр Дубілет. – Сьогодні у нас є відмінний шанс зробити рентабельним виробництво товарів і послуг на експорт, що пожвавить економіку в цілому”.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас