Мала банківська революція: всі кримські банки повинні отримати ліцензію центробанку РФ до кінця року


Мала банківська революція: всі кримські банки повинні отримати ліцензію центробанку РФ до кінця року

Банки Криму і Севастополя на час перехідного періоду зможуть працювати за старими правилами, але до 1 січня 2015 року організації повинні отримати російські ліцензії. У Держдуму внесено законопроекти, що регулюють функціонування фінансової системи республіки Крим та міста федерального значення Севастополя як нових суб’єктів РФ.

Авторами документів є голова комітету з фінансових ринків Держдуми Наталія Бурикіна і заступник голови комітету Ради Федерації з бюджету і фінансових ринків Микола Журавльов.

Відповідно до законопроекту “Про особливості функціонування фінансової системи…”, для банків, що мають ліцензію Національного банку України, або відділень і філій банків, зареєстрованих в Україні, встановлено перехідний період до 1 січня 2015 року.

До цього часу кредитні установи можуть продовжувати роботу без отримання російської ліцензієї за умови виконання своїх зобов’язань за договорами та надання Банку Росії звітності про свою діяльність: реєстру зобов’язань перед кредиторами та вкладниками, копій установчих документів, інформації про засновників і керівництво і т.д.

Отримати російську ліцензію банки можуть до 1 січня 2015 року. Організації, які не пройшли держреєстрацію, повинні припинити свою діяльність в Криму і Севастополі також не пізніше 1 січня 2015 року. При цьому для отримання ліцензії ЦБ РФ у банку повинен бути мінімальний розмір статутного капіталу не менш ніж 300 млн рублів.

Стати “російськими” українські банки або філії українських банків можуть, створивши дочірню організацію, або реорганізувавши заснування шляхом виділення та поділу банку. В обох випадках створюваній кредитній організації повинні бути передані активи у відповідному до зобов’язань обсязі.

Під час перехідного періоду у ЦБ матиме право обмежувати величину відсоткової ставки в банках за вкладами громадян, а також вводити обмеження на прийом коштів. Крім того, ЦБ зможе встановлювати види комісій та їх граничні розміри, що стягуються банками та кредитними організаціями за операції з обміну української гривні на рубль.

Для захисту інтересів вкладників кримських і севастопольських банків ЦБ зі свого прибутку перерахує “Агентству зі страхування внесків” (АСВ) 60 млрд рублів. Для страхових виплат законодавці пропонують створити при АСВ спеціальний Фонд захисту вкладників.

Так, фонд може викуповувати права за вкладами у разі ліквідації банку, або порушення провадження у справі про банкрутство, у разі припинення діяльності банку та невиконання банком своїх зобов’язань перед вкладниками.

Виплати проводяться в російських рублях переведенням їх на рахунок вкладника в уповноваженому банку, або готівкою грошовими коштами. Розмір компенсаційної виплати розраховується, виходячи зі 100% суми вимог до банку, але виплата не може перевищувати 700 тис. рублів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua