Кабмін хоче ввести податок на показ кіно — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін хоче ввести податок на показ кіно

Казна та Політика
965
Кабінет Міністрів має намір ввести податок на показ кіно, кошти від якого планують направляти на розвиток національного кінематографа.
Щоквартальний збір стягуватимуть з демонстраторів, дистриб’юторів і прокатників фільмів у розмірі 5% від їх валового доходу, з операторів і провайдерів телекомунікацій – у розмірі 2%. За підрахунками уряду, щорічно сума цих відрахувань складе 100 млн грн. Натомість планується скасувати держмито на кіноматеріали.
Але учасники ринку такими змінами незадоволені. Зараз за рахунок мита на ввезення фільмів бюджет отримує всього $ 200-300 тис., а зміни дозволять стягувати тільки з кінопрокатників $ 5 млн. “Під виглядом скасування мита чиновники кидають українському прокату кістку, а за рахунок збору віднімають ласий шматок”, – підкреслює Артем Вакалюк з медіаконсалтінговой компанії MRM.
Телевізійні провайдери критикують ініціативу ще більше. “По суті, це просто податок, так як не всі підприємства зв’язку мають відношення до кінопоказу”, – підкреслює директор “Тріолан” Вадим Сидоренко. У 2012 році оператори зв’язку заробили 52,2 млрд грн, таким чином сума загальних їх відрахувань може скласти 1 млрд грн. Таким чином Кабмін може отримати суму як мінімум у десять разів більше очікуваної.
На думку Сидоренко, якщо такий збір запровадять, провайдери та оператори перекладуть його на плечі абонентів, піднявши ціни.
Нагадаємо, у держбюджеті України на розвиток національного кіно на нинішній рік закладено на 20 млн менше, ніж торік. У 2012 році в Україні було завершено виробництво 11 ігрових фільмів, 32 неігрових і 37 анімаційних.
За матеріалами:
Капітал
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас