Galaxy S підігрів Samsung — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Galaxy S підігрів Samsung

Фондовий ринок
1482
Прибуток Samsung зріс на рекордні 50% завдяки успіхам продажів Galaxy S. Проте утримати темпи зростання компанії буде непросто: їй заважають конкуренція з боку китайських смартфонів, перенасичення ринків і великі витрати на просування продукції, кажуть експерти.
Прибуток корейської компанії Samsung у другому кварталі цього року зріс майже на 50% в порівнянні з тим же періодом 2012 року. Чистий прибуток південнокорейської компанії з квітня по червень склав рекордні $ 6,96 млрд, йдеться в повідомленні виробника електроніки. Виручка компанії за минулий квартал піднялася на 20,7% і склала понад $ 50 млрд.
«Ми вступаємо в період попиту, що збільшується для індустрії IT і очікуємо продовження зростання виручки», – оптимістично налаштований голова підрозділу з відносин з інвесторами Роберт Йі. Тим не менше, не можна випускати з уваги тривале відновлення європейського ринку і ризики конкуренції, що посилюється на ринку смартфонів і іншої електронної продукції, додає він.
Основним джерелом прибутку для Samsung залишається виробництво і збут мобільних телефонів і телекомунікаційного устаткування – на цей сектор припадає 66% операційного прибутку.
Аналітики пов’язують зростання прибутку в основному з успіхом продажів флагмана лінійки смартфонів – Galaxy S.
Samsung не публікує дані про кількість проданих смартфонів і планшетів. Однак компанія вказує, що зростанню продажів смартфонів у другому кварталі сприяв вихід на ринок Galaxy S4 і Galaxy Note 8.0. Попит на планшети падав на зрілих ринках і ріс на тих, що розвиваються.
За оцінками експертів, у другому кварталі Samsung продала 22 млн смартфонів моделі Galaxy S4. З урахуванням продажів інших моделей сукупний обсяг реалізованих компанією смартфонів повинен з запасом перевищити показники Apple (31,2 млн iPhone).
Тим часом, на російському ринку сукупна частка лідерів російського ринку смартфонів – Samsung і Nokia – скоротилася в першому півріччі 2013 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року з 67,4% до 45,7%, говориться в дослідженні компанії МТС, опублікованому напередодні.
У першому півріччі 2012 року частка Samsung знизилася з 40,4% до 31,1%. За звітний період істотно збільшилися частки компаній Apple (з 6% до 8,7%) FLY (c 1% до 5,8%), Huawei (з 0,8% до 2,5%), LG (з 4,8 % до 6,9%) і Philips (з 0,5% до 2,4%).
В останні кілька тижнів аналітики ринку стали висловлювати сумніви в тому, що Samsung вдасться підтримати існуючі темпи зростання.
Динаміка показників Samsung за останні кілька кварталів свідчить про поступове зниження рентабельності і уповільнення зростання прибутку зважаючи на високі витрати на просування продукції, зауважує The Wall Street Journal. Інвесторів продовжують лякати такі ризики, як зростання конкуренції з боку дешевої китайської продукції і перенасичення ринків.
Експерти висловлюють побоювання, що виробникові електроніки доведеться знижувати ціни на продукцію, що негативно відіб’ється на виручці. Крім того, компанії необхідно представити нові інноваційні продукти.
«Велике питання, яку карту вони тримають у рукаві. Що буде представляти із себе продукт, який допоможе їм підтримати зростання», – сумнівається Брайн Ма з дослідницької фірми IDC, якого цитує BBC. Аналітики чекають збереження рентабельності на поточному рівні в найближчі 2 квартали або її невеликого зниження у зв’язку з посиленням конкуренції. Котирування акцій Samsung знизилися в п’ятницю на 1,1%. З початку року капіталізація компанії впала на 14,5%, до 191,6 трлн вон, при зменшенні базового індексу Kospi на 4,4%.
Ольга Алексєєва
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас