Злиття "Укрсоцбанку" та "УніКредит Банку" відбудеться вже цього року - Тимонькін
Злиття дочірніх банків міжнародної фінансової групи UniCredit Group (Італія) в Україні – «Укрсоцбанку» та «УніКредит Банку» – відбудеться вже в цьому році, повідомив голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькін в інтерв’ю агентству УНІАН.
Як повідомлялося, злиття двох банків є стратегічною метою групи.
«Процес відкладався у зв’язку з тим, що «Укрсоцбанк» і «УніКредит Банк» належать різним структурам групи, але ми вже знайшли відповідний механізм. У той же час ми тісно співпрацюємо, багато фахівців працюють на два банки, і сьогодні це буде нормальний процес реорганізації в межах однієї структури», – сказав Тимонькін.
Також банкір підтвердив, що скорочення присутності на ринку України та в роздрібному бізнесі, зокрема, не входить у плани групи. «Ідея про продаж роздрібного бізнесу вбиває банк… Основне джерело залучення гривневих ресурсів – роздрібний ринок, і ми цілком успішно залучаємо ресурси через нашу мережу. Ми оптимізували структуру і значно знизили собівартість процесів, плануємо відкривати нові модернізовані відділення. У роздрібному бізнесі ми в минулому році зайняли 14% ринку кредитування на придбання автомобілів», – додав він.
Що стосується підтримки материнського банку, Тимонькін підкреслив, що в даний час «Укрсоцбанк» є самодостатньою структурою, повертає залучені кредити і не залучає нові. «Статутний капітал у розмірі 1,8 млрд і загальний 7,7 млрд при активах 39 млрд грн є достатнім для виконання всіх нормативів та забезпечення діяльності банку. Актив, який постійно вимагає капіталовкладень і не приносить прибутку – це благодійність, соціальний проект, але ніяк не бізнес. Але це не про нас, ми здатні генерувати прибуток і віддавати борги», – зазначив голова правління.
Довідка. ПАТ «Укрсоцбанк» (м. Київ) входить до групи найбільших банків, працює на ринку України з 1990 року.
На 1 січня 2013 р. активи банку становили 38,83 млрд грн, кредити і заборгованість клієнтів – 23,69 млрд грн, зобов’язання – 31,17 млрд грн, статутний капітал – 1,82 млрд грн, власний капітал – 7,66 млрд грн . За 2012 рік банк отримав прибуток у розмірі 8,07 млн грн.
Банк є частиною міжнародної фінансової групи UniCredit Group (Італія). Основні акціонери банку – структури групи «Ферротрейд Інтернешнл» (48,3958% акцій банку) і UniCredit Bank Austria AG (49,9663% акцій в прямому володінні і 48,3958% – опосередковано).
Банк є частиною міжнародної фінансової групи UniCredit Group (Італія). Основні акціонери банку – структури групи «Ферротрейд Інтернешнл» (48,3958% акцій банку) і UniCredit Bank Austria AG (49,9663% акцій в прямому володінні і 48,3958% – опосередковано).
Борис Тимонькін – голова правління «Укрсоцбанку» з 2001 року, кандидат економічних наук, неодноразовий лауреат програми Людина року, дворазовий переможець фінансового рейтингу щотижневика Бізнес у номінації Банкір року, з 2011 року очолює раду Незалежної асоціації банків України.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною
