Інфляція за підсумками року не перевищить 3,5% - експерти


Інфляція за підсумками року не перевищить 3,5% - експерти

За найбільш ймовірним сценарієм, інфляція за підсумками 2012 року не перевищить 3,5%. Такий прогноз зробили провідні вітчизняні експерти, опитані ZN.UA.

Керівник аналітичного відділу «Арт Капітал» Ігор Путілін, економіст ІК «Трійка Діалог Україна» Ірина Піонтковська і старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь вважають, що інфляція складе 3%.

Начальник же відділу аналізу і досліджень “Райффайзен Банк Аваль” Дмитро Сологуб схиляється до варіанту, що цей показник буде нижчим – 2,5%. А ось керуючий інвестиційними та пенсійними фондами «КІНТО» Микола М’який дає ще менший прогноз – 2,3%. Причому, як уточнює фахівець, такий статус-кво буде обумовлений ефектом низької бази минулого року.

Керівник же аналітичного департаменту ІГ “ТАСК” Андрій Шевчишин зазначає, що показника 3,5% інфляція може досягти в Україні в разі, зокрема, покрокового підвищення тарифів на газ і електроенергію.

Що стосується динаміки ВВП за підсумками року, Піонтковська вважає, що він зросте на 1-1,15%, Сологуб – на 1%, Путілін – на 0,5%, Жолудь – на 0,2%. М’який не відкидає, що ВВП може зменшитися на 0,2%, а Шевчишин – на 0,6%. Керуючий ж партнер Capital Times Ерік Найман прогнозує, що зазначений макропоказник буде знаходитися на нульовому рівні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua