ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП України до 1%


ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП України до 1%

Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз зростання ВВП України з 2,5% до 1% в 2012 році.

Про це йдеться в повідомленні ЄБРР.

Номінальний ВВП України, згідно з прогнозом, в 2012 році складе 185 млрд доларів.

У повідомленні також вказується, що середньорічна інфляція за підсумками поточного року складе 1,5%, дефіцит бюджету – 5,3% ВВП, баланс поточного рахунку – (-7,0)% ВВП.

Зовнішній борг України, згідно з прогнозом, за підсумками 2012 року складе 73% ВВП, валові резерви – 22% ВВП.

ЄБРР також зазначає, що створення більш сприятливого бізнес-клімату в Україні залишається одним з найбільш пріоритетних завдань.

“Необхідна реформа судової системи, яка забезпечить справедливість процедур врегулювання господарських спорів, а також деполітизація господарських судів. Уряд має забезпечити ефективну реалізацію прийнятих в останні роки різноманітних заходів, спрямованих на підвищення ефективності управління та зменшення корупції”, – йдеться в повідомленні.

Тарифи на газ для населення, як вважає банк, необхідно підвищити до рівня, порівнянного з цінами імпорту, а відповідні енергетичні субсидії треба монетизувати.

Також варто завершити реорганізацію національного газового монополіста (Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”) за функціональною ознакою і забезпечити прозорість звітності сформованих в результаті цієї реорганізації компаній.

Реалізація цих реформ дозволить ЄБРР та іншим міжнародним фінансовим організаціям розглядати можливість фінансування модернізації газотранспортної системи.

Економіка України залишається вразливою для зовнішніх чинників впливу.

ЄБРР, який вже інвестував у проекти в Україні понад 7,4 млрд євро (9,76 млрд доларів), готовий продовжувати свою діяльність в країні, однак поточні обсяги інвестицій збережуться тільки за умови поліпшення інвестиційного клімату та продовження реформ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua