Вересневий дефіцит бюджету Великобританії був мінімальним з 2008 року


Вересневий дефіцит бюджету Великобританії був мінімальним з 2008 року

Великобританія за підсумками вересня несподівано зафіксувала найменший дефіцит бюджету з 2008 року, що, як очікується, полегшить уряду країни завдання збереження запозичень в запланованих рамках.

Як сказано в повідомленні Національного статистичного управління (ONS) країни, бюджетний дефіцит в минулому місяці без урахування програм підтримки банківського сектора склав 12,8 млн фунтів стерлінгів ($20,5 млн) порівняно з від’ємним сальдо в 13,5 млрд фунтів роком раніше.

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, прогнозували збереження дефіциту на торішньому рівні.

Сукупні податкові надходження і держвидатки зросли рівними темпами, додавши по 3,7%.
Дефіцит з урахуванням підтримки банківського сектора склав 10,7 млрд фунтів проти очікуваних економістами 11,7 млрд фунтів. Вкладення уряду в банки та інші фінкомпанії, зроблені під час кризи, останнім часом почали окупатися і приносити бюджету додатковий дохід.

Обсяг зовнішнього боргу на 30 вересня склав трохи менше 1,07 трлн фунтів, або 67,9% ВВП, що є рекордом для Великобританії. За оцінками уряду, зростання держборгу продовжиться до 2014-2015 фінроку, коли він досягне піку на рівні 76,3% ВВП.

За першу половину британського фінансового року, що почався в квітні, бюджетний дефіцит збільшився до 65,1 млрд фунтів проти 62,4 млрд фунтів за аналогічний період роком раніше. У квітні-вересні витрати уряду зросли на 2,1%, податкові надходження – на 0,8%.

Рецесія в економіці Великобританії, найімовірніше, не дозволить владі скоротити дефіцит бюджету до цільового рівня 120 млрд фунтів в поточному фінансовому році з спостерігалися роком раніше 121,6 млрд фунтів. Однак той факт, що ONS в жовтні переглянула місячні показники дефіциту з квітня по серпень з пониженням, можливо, дозволить скоротити розрив з плановими показниками.

“Якщо тенденція I фінпівріччя збережеться, обсяги запозичення за 2012-2013 рік в цілому перевищать офіційні прогнози приблизно на 7 млрд фунтів”, – вважає економіст Capital Economics Мартін Бек.

Міністр фінансів країни Джордж Осборн не прислуховується до закликів послабити темпи реалізації програми бюджетної економії, заявляючи, що його плани допомогли знизити вартість запозичення та ізолювати Британію від боргової кризи єврозони. Дж.Осборн представить уточнені прогнози макроекономічних показників та виконання бюджету британському парламенту 5 грудня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua