Незважаючи на рецесію, дефіцит Греції різко скоротився


Незважаючи на рецесію, дефіцит Греції різко скоротився

Дефіцит держбюджету Греції в січні-вересні 2012 року скоротився до 12,6 млрд євро з 20,1 млрд євро за аналогічний період минулого року, незважаючи на рецесію в країні і недозібрані через страйк податківців у вересні податкові надходження, свідчать дані грецького міністерства фінансів.

Як пише The Wall Street Journal, значення дефіциту за 9 місяців краще від встановленого міжнародними кредиторами Греції рівня – 13,5 млрд євро, чому сприяло різке скорочення держвитрат. У січні-вересні 2012 року видаткові статті бюджету Греції становили 49,4 млрд євро проти 57 млрд євро роком раніше. Нетто-надходження до бюджету майже не змінилися – 36,7 млрд проти 36,8 млрд євро за 9 місяців 2011 року, але виявилися меншими від запланованих 38 млрд євро.

“Показники за 9 місяців були не такими задовільними, як за 8 місяців, через вересневі страйки податківців. В результаті страйку були недозібрані податкові надходження приблизно на 500 млн євро. Тепер ця сума буде відображена у жовтневих даних”, – заявив представник грецького Мінфіну.

Однак, як відзначає WSJ, таке скорочення бюджетного дефіциту дорого коштувало країні. Так, згідно з оприлюдненими в четвер даними, рівень безробіття в липні злетів до рекордних 25,1% з 17,8% за той же місяць 2011 року, тоді як червневий показник був переглянутий з 24,4% до 24,8%.

Агентство Bloomberg відзначає суттєве погіршення прогнозів економістів для Греції за останні місяці. Оцінка зниження ВВП в III кварталі в річному вираженні погіршена з 5,8% до 7,3%, в IV кварталі – з 3,5% до 4,9%. За 2012 рік в цілому експерти, як і раніше, очікують падіння ВВП країни на 6,6%, проте в 2013 році тепер передбачається зниження на 3,1%, а не 2,2%.
Важливою зміною стали й очікування, що рецесія в Греції продовжиться і в 2014 році, який стане вже сьомим роком економічного спаду поспіль: згідно з жовтневим прогнозом, ВВП скоротиться на 0,3%, тоді як ще влітку прогнозувався підйом не менш ніж на 0,9%.

Прогноз середньорічного рівня безробіття на поточний рік погіршений з 22,3% до 23,8%, на наступний – з 23% до 26,6%.

При цьому аналітики в середньому очікують, що дефіцит бюджету в цьому році складе 8% ВВП, як і передбачалося раніше, в наступному – 6,2% (6% у попередньому опитуванні).

Разом з тим позитивні дані про бюджет за 9 місяців можуть зміцнити позиції Греції на переговорах з міжнародними кредиторами про подальші заходи економії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua