Зовнішній борг України в інвалюті склав $26 млрд


Зовнішній борг України в інвалюті склав $26 млрд

Зовнішні зобов’язання України в іноземній валюті становлять 26 млрд дол. Про це під час прес-конференції заявила директор Департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук.

Пахачук нагадала, що згідно з програмою запозичень на 2012 рік, Міністерством фінансів передбачено – 98 млрд грн.

“В середньому Україна позичає на зовнішніх ринках, якщо брати 2012 рік – близько 4 млрд дол. США на рік, все інше – запозичення на внутрішньому ринку”, – сказала директор департаменту.

За її словами, якщо говорити про обслуговування валютних зобов’язань України, які є по зовнішньому боргу – ця сума сьогодні не більше 26 млрд дол.

“Це сума погашення всіх наших зобов’язань, які Україна як суверенна держава взагалі має в іноземній валюті”, – сказала вона.

При цьому структура зовнішнього боргу по валютах така: 4% євро, 47% гривня, 34% долари США і спеціальні права запозичення.

Нагадаємо, за словами економічних експертів, на 1 липня 2012 року валовий зовнішній борг України зріс на 2,2% до 129 млрд доларів, або 74% ВВП.

За його словами, продовжується тенденція скорочення рівня боргу відносно ВВП від його максимального рівня в кінці 2009 року майже в 90%. Це відбувається через більш високі темпи зростання доларового ВВП країни в порівнянні з борговими залученнями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua