Греція закрила безвізове вікно


Греція закрила безвізове вікно

Безвізове «вікно» між не членами ЄС і країнами Шенгена, яке було відкрито 7 червня зусиллями грецького уряду, завершує свою роботу. Унікальний експеримент, за словами представників Греції, за 4 місяці зробив відчутний економічний внесок в туристичну галузь країни.

З 7 червня грецька влада за погодженням з Єврокомісією дозволила іноземцям, які відпочивають у Туреччині, відвідувати п’ять грецьких островів (Кос, Родос, Хіос, Самос і Лесбос) без попереднього оформлення віз. Грецька шенгенська віза на 15 днів вклеювалася туристам в паспорт по прибутті на острів.

Для оформлення візи необхідно було за добу до поїздки звернутися в офіс туроператора, через який організовується поїздка до Греції, надати дві фотографії, сплатити збір у 35 євро та заповнити анкету на візу.

На даний момент ще немає точних даних про кількість іноземних громадян, які відвідали зону Шенгену за спрощеною схемою, проте фахівці впевнені, що даний експеримент отримає свій розвиток.

У серпні грецька влада заявляла про те, що видали на кордоні понад 2 500 віз. Тоді, за її словами, Афіни планували провести переговори з Брюсселем про плани переведення даної системи з островів в аеропорти країни, обійшовши таким чином «посередництво» Туреччини.

Грецька влада задоволена програмою, в рамках якої іноземці з території Туреччини можуть відвідувати п’ять грецьких островів без попереднього оформлення візи. За два місяці дії цієї програми прикордонні служби Греції видали туристам після прибуття 2224 візи.

«Ця програма (видача віз на островах) показала свою спроможність, і ми зараз обладнаємо наші аеропорти для того, щоб ті, хто прибуває чартерними рейсами, зокрема, з Росії на Родос, прямо в аеропорту отримували б ті ж послуги» , – заявив «Інтерфаксу» заступник губернатора грецького регіону Додеканіса Фотіс Хадзідіакос.

«Всі витрати з реалізації програми несе на собі управління південного егейського регіону (Додеканіса). Ми проаналізуємо підсумки цієї програми, і, якщо ми будемо вважати за необхідне, то до наступного туристичного сезону ми обладнаємо наші аеропорти відповідною технікою для того, щоб туристи отримували візи прямо в аеропорту», – додав він.

«Найбільше до нас приїжджає громадян Туреччини. Зростання турпотоку склало 100%», – запевнив представник турагентства на острові Лесбос Аріс Лазаріс. За його словами, також значно зріс потік туристів з Росії та України.

Із закінченням літнього сезону багато країн згортають програму спрощеного перетину кордону для громадян інших країн, в тому числі і Росії. Так, 25 вересня Албанія повернула візи для російських громадян. Албанія скасувала візовий режим 25 травня на чотири місяці, тобто на літній туристичний сезон.

Протягом цих місяців росіяни могли вільно в’їжджати на територію Албанії тільки за наявності чинного закордонного паспорта. Така практика застосовується вже четвертий рік поспіль, за допомогою неї Албанія намагається суттєво підвищити туристичний потік з Росії.
Крім того, в цьому році Хорватія спростила для росіян в’їзд на сім місяців – з 1 квітня по 31 жовтня 2012 року, а Македонія і зовсім ввела безвізовий режим на рік – з 15 березня 2012 до 15 березня 2013 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua