Експерти занепокоєні швидшим зростанням доходів бюджету, ніж зростання економіки


Експерти занепокоєні швидшим зростанням доходів бюджету, ніж зростання економіки

Експерти стурбовані швидшим зростанням доходів бюджету, ніж зростання економіки. Відповідну думку висловив член ради Національного банку України Роман Шпек, передає кореспондент РБК-Україна.

"Звичайно, доходи зростають. Одначе тут нам потрібно інше відстежувати: темпи зростання доходів бюджету і темпи зростання економіки. Останнім часом, і це не тільки цей місяць, а взагалі йде значне випередження. Якщо це тільки за рахунок детінізації економіки, це добре, але якщо тут мають місце дострокова сплата податку одного, повернення податку другого, за умови, що щось буде оплачено достроково, тоді це небезпечна тенденція, тому що на кінець року процеси будуть зовсім інші", - сказав Шпек.

За його словами, відслідковується також інша тенденція, а саме зобов'язання держави через бюджет зростають швидшими темпами, ніж доходи бюджету. "Також відслідковується тенденція, що зобов'язання держави через бюджет зростають вищими темпами, ніж доходи бюджету. Тут я говорю не в абсолютних цифрах, а в тенденції, і за цим треба стежити, тому що основа доходів бюджету - це працююча економіка", - зазначив експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua