Пропоноване Кабміном підвищення акцизу на коньяк призведе до зупинки підприємств галузі


Пропоноване Кабміном підвищення акцизу на коньяк призведе до зупинки підприємств галузі

Пропоноване урядом України підвищення акцизу на коньяк буде мати катастрофічні наслідки для галузі, вважають в одній з найбільших виноробних корпорацій в Україні "Перший національний виноробний холдинг" (ПНВХ).

"Результатом (підвищення акцизу - ІФ) стане зупинка низки підприємств-виробників, що спричинить не тільки економічні, але й соціальні лиха для регіонів, де у виробництві коньяку задіяна значна кількість населення", - йдеться в повідомленні корпорації в понеділок.

У ПНВХ вважають, що збільшення акцизу викличе скорочення виробництва якісного українського коньяку, підвищення його вартості, витіснення його з ринку продукцією низької якості. Як наслідок, на думку холдингу, це призведе до зменшення прибутковості і привабливості бізнесу з виробництва якісного коньяку.

"При цьому слід пам'ятати, що благополуччя окремих регіонів, населених пунктів безпосередньо залежить від функціонування великих виноробних підприємств (наприклад, Одеська, Херсонська, Закарпатська області та АР Крим)", - підкреслюється в повідомленні.

Як зазначає ПНВХ, загальна площа виноградників коньячних виробників України, які застосовують повний цикл виробництва, становить близько 5 тис. га. При цьому на цих площах і в суміжному виробництві працюють понад 8 тис. виноградарів.

Компанія нагадала, що з 1 січня 2012 року Україна підвищила акциз на коньяк з 20 грн/літр 100-відсоткового спирту до 27 грн/л 100-відсоткового спирту.

"Це підвищення за динамікою обігнало зростання акцизу на інші напої", - відзначає ПНВХ.

Компанія впевнена, що для стимулювання галузі було б логічніше не збільшувати акциз, а продовжити чинну ставку на необмежений термін з наступною її щорічною індексацією.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 21 червня зареєстрував в парламенті законопроект, що передбачає підвищення з 1 вересня цього року ставки акцизу на коньяк майже на 70% - до 45,87 грн/літр 100%-го спирту. При цьому така ставка акцизу повинна була б діяти тільки з 1 січня 2013 року.

Учасниками "Першого національного виноробного холдингу" є провідні підприємства виноробної галузі: кримські виноградарські господарства, підприємства з первинної переробки винограду ТОВ "Качинський+" і ПАТ "Агрофірма "ЧОРНОМОРЕЦЬ", а також безпосередньо заводи вторинного виноробства – ТОВ "Інкерманський завод марочних вин" (Севастополь) і ПАТ "Дім марочних коньяків "Таврія" (Нова Каховка, Херсонська обл.).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування