Росспоживнагляд дозволив трьом українським підприємствам відновити поставки сиру в РФ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росспоживнагляд дозволив трьом українським підприємствам відновити поставки сиру в РФ

Аграрний ринок
271
Росспоживнагляд офіційно дозволив трьом українським підприємствам відновити поставки сиру в Росію. Про це йдеться в заяві Росспоживнагляду.
"За результатами перевірок трьох молокопереробних підприємств України, а також розроблених заходів щодо усунення виявлених недоліків прийнято рішення про відновлення поставок сирів на російський ринок ТОВ "Гадячсир", АТ "Пирятинський сирзавод" та ПП КФ "Прометей" філії "Менська", - йдеться в повідомленні Росспоживнагляду.
Відомство відзначає, що з метою врегулювання ситуації і вироблення заходів щодо відновлення поставок сирів низки українських виробників Росспоживнаглядом велися переговори з представниками Міністерства аграрної політики і продовольства України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
В період з 27 по 12 квітня 2012 р. комісіями Росспоживнагляду проведено інспектування підприємств ТОВ "Гадячсир", НП КФ "Прометей" філії "Менський сир" і АТ "Пирятинський сирзавод" на їх відповідність вимогам Федерального закону від 12 червня 2008 р. № 88-ФЗ "Технічний регламент на молоко і молочну продукцію".
Крім того повідомляється, що в даний час планується проведення інспектування підприємства ПАТ "Дубномолоко".
Нагадаємо, про відновлення поставок українського сиру в Росію ще 17 квітня, після переговорів у Москві з главою Росспоживнагляду Геннадієм Оніщенком, заявив міністр економічного розвитку України Петро Порошенко.
Вищезазначені підприємства поставляли до Росії близько 60% українського сиру. Раніше Оніщенко пообіцяв, що продукція й інших підприємств також може повернутися на російський ринок. "Якщо ми там не знаходимо рослинних масел, інших витрат технологічного процесу, то, будь ласка, везіть. Але якщо ми знайдемо, принцип один: хто не сховався, я не винен", - підкреслив глава Росспоживнагляду.
Минулого тижня в Україні Росспоживнагляд провів другу інспекцію підприємств, які мають намір постачати сир на ринок Росії.
Раніше міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк висловив сподівання, що питання експорту українського сиру в РФ "буде знято" до середини травня. При цьому він заявляв, що Київ для вирішення спірних питань щодо постачання сиру з Росією готовий апелювати до СОТ.
На початку квітня Порошенко повідомив, що Україна і Росія врегулювали питання імпорту сирів українського виробництва в РФ.
Нагадаємо, з 7 лютого Росія ввела заборону на ввезення в країну сирів деяких українських виробників через те, що продукція не відповідає техрегламенту Росії на молоко і молочну продукцію. Повідомлялося, що до складу деяких видів українських сирів, що імпортуються до Росії, входять рослинні жири.
Раніше в Росспоживнагляді, зокрема, були незадоволені продукцією Пирятинського сирзаводу (Сумська область), Великобурлуцького сироробного заводу (Харківська область), Звенигородського сироробного комбінату (Черкаська область), Охтирського сиркомбінату (Сумська область), ТОВ "Гадячсир", ТОВ "Техмолпром" (місто Гадяч, Полтавська область), виробничого об'єднання "Моліс" (Запорізька область), Хмельницької маслосирбази (Хмельницька область), Крижопільської філії ТОВ "Інтер Фуд" (Вінницька область).
Потім Росспоживнагляд офіційно оголосив про заборону поставок в РФ деяких видів сирів трьох українських виробників: Пирятинського сирзаводу (група "Молочний альянс"), "Прометею" (входить в Milkiland) і "Гадячсир" ("Альміра").
Рішення Росії припинити імпорт українських сирів викликало перепалку в політичних колах. Заговорили навіть про можливу "продуктову війну" з Росією.
Зазначимо, згідно з даними "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ), Україна в 2011 р. експортувала на територію Російської Федерації 56 тис. т твердого сиру на суму 320 млн дол. Усього в минулому році було вироблено 139 тис. т твердого сиру.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас