Щодо угоди згоди нема — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Щодо угоди згоди нема

Казна та Політика
463
Україна і Євросоюз узгодили дату парафування угоди про асоціацію (УА) - процедура пройде в Брюсселі 30 березня. До цієї дати у Верховній Раді мають намір прийняти спеціальну заяву з закликом до ЄС підписати УА і негайно ввести в дію його економічну частину. Голосування з даного документу стане приводом для протистояння у парламенті - його текст уже викликав питання у представників опозиції.
Вчора голова фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов і заступник голови парламентського комітету з міжнародних справ Леонід Кожара (ПР) зареєстрували у Верховній Раді проект постанови "Про прийняття угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та ЄС". У розпорядженні "Ъ" є текст документа. Верховній раді пропонується прийняти політичну заяву (займає чотири сторінки), що схвалює продовження європейської інтеграції України.
Документ, зокрема, "закликає Євросоюз і його країни-члени продемонструвати політичну волю і забезпечити якомога більш швидке підписання угоди про асоціацію". Заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий відзначив ще одну задачу, яку ставили перед собою автори документа. "Друга мета – набрання чинності розділу про зону вільної торгівлі ще до того, як завершиться ратифікація всієї угоди. У документі є посилання на відповідну норму ЄС", - заявив Чалий.
Поява документа саме зараз не випадкова. Джерела в МЗС запевняють "Ъ", що Київ і Брюссель погодили дату парафування угоди про асоціацію, після чого формально може бути запущений процес підготовки договору до підписання. Ця церемонія відбудеться 30 березня в Брюсселі. "Ми хочемо прийняти цю заяву в два найближчі пленарні тижні (до 23 березня. - "Ъ"). Ми не прив'язуємо це питання до парафування, але маємо намір висловити точку зору парламенту, не відкладаючи", - заявив Олександр Єфремов.
Голосування в Раді з цього питання стане причиною для чергового публічного протистояння ПР і опозиції. Член парламентського комітету з питань євроінтеграції Ірина Геращенко ("Наша Україна-Народна самооборона") заявила, що ініціатива ПР багато в чому повторює рішення комітету парламентської співпраці України та ЄС, прийняті в кінці лютого. "Але чомусь випав один важливий пункт - про необхідність припинити вибіркове правосуддя і переслідування опозиції. Думаю, опозиційні фракції будуть наполягати на внесенні в документ цього положення", - пояснила Геращенко. "Мені хотілося б конструктивно співпрацювати з опозицією з цього питання. Але якщо вони зажадають внести в текст один пункт - про звільнення Тимошенко, то про що говорити?" - парирував Єфремов.
Прихильники Юлії Тимошенко налаштовані ще більш категорично. "Час декларацій минув. Найкраще, що сьогодні може зробити парламентська більшість для досягнення прогресу з УА, - підтримати зміни до статей 364 і 365 Кримінального кодексу", - заявив Григорій Немиря, який курирує міжнародний напрямок у партії "Батьківщина". Він підкреслив, що за наполяганням європейської сторони церемонія парафування пройде непублічно, за відсутності преси. "Партія регіонів хоче підтримати майбутнє парафування угоди, намічене на 30 березня, помпезною пропагандистською заявою", - вважає Немиря.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас